رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-10-16 11:08
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 140547

دستگیری زن و شوهر فعال در سایت های شرط بندی

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی از شناسایی و دستگیری زوج فعال در شرط‌بندی مسابقات فوتبال در این استان خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "علی اعتمادی" رییس پلیس استان خراسان شمالی در تشریح این خبر اظهار کرد: پلیس فتا بر اساس گزارش‌های مردمی و یا رصدهای روزانه‌ای که انجام می‌دهد با تخلفات مشهود در فضای مجازی برخورد می‌کند، در بعضی از این پرونده‌ها مشاهده‌شده برخی از سودجویان با تبلیغ سایت‌های جعلی شرط‌بندی و قمار به کلاهبرداری از شهروندان و علاقه‌مندان به فوتبال اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به مستندات موجود در خصوص سایت و افراد فعال در تبلیغ و عضوگیری سایت شرط‌بندی موضوع بلافاصله در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت، که پس از انجام تحقیقات فنی و پلیسی موفق شدند افراد موردنظر را شناسایی کنند.

وی افزود: با هماهنگی مقام قضایی٬ متهمین که یک زن و شوهر بودند در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفتند که ضمن اعتراف به بزه انتسابی خود پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.

سرهنگ اعتمادی در خصوص این پرونده گفت: با توجه به مستندات پرونده افراد دیگری نیز مورد شناسایی قرار گرفتند که حساب‌های بانکی خود را در اختیار این سایت و متهمان پرونده قرار داده و مبالغی را دریافت می‌کردند .

رئیس پلیس فتا استان با توصیه به مردم در خصوص اعتماد نکردن به سایت‌های شرط‌بندی به‌ویژه سایت‌های فعال درزمینهٔ فوتبال گفت: فعالیت این سایت‌ها عمدتاً به‌عنوان مصادیق قمار شناخته‌شده و  افرادی که شماره‌حساب‌های خود را در اختیار این سایت‌ها قرار می‌دهند مجرم شناخته می‌شوند و باید پاسخگوی اعمال مجرمانه خود باشند.

این مقام انتظامی در پایان بیان کرد: از همه مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با جرائم مشابه و سایر جرائم رایانه‌ای مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش "ثبت گزارش مردمی" گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط