رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-10-18 11:22
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 140593

هتک حیثیت همسر با انتشار تصاویر خصوصی در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان کردستان با اشاره به کشف یک پرونده هتک حیثیت با انتشار تصاویر خصوصی در اینستاگرام ، گفت : کاربران دقت داشته باشند که عکس‌های شخصی خود را در سایت‌های عمومی، تلفن همراه و یا دیگر تجهیزات الکترونیکی و شبکه‌های اجتماعی ذخیره و بارگذاری نکنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده با موضوع مزاحمت و هتک حیثیت خانم جوانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام از سوی مقام قضایی به این پلیس، اقدامات جهت شناسایی عامل یا عاملان در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی لازم، متهم که همسر شاکیه بود مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن مواجهه با مستندات و ادله کافی پلیس، به جرم خود اقرار کرد و انگیزه خود را انتقام‌جویی و تسویه‌حساب شخصی بیان نمود؛ در این راستا متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ دانش پور ادامه داد: درتحقیقات انجام‌شده از متهم مشخص شد، به دلیل اختلاف خانوادگی، زن قصد متارکه داشته که شوهر با انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه‌های اجتماعی قصد انتقام‌گیری و هتک حیثیت همسر خود را داشته است.

این مقام انتظامی با اشاره به تهدیدات شبکه‌های اجتماعی خارجی خاطرنشان کرد: انتشار اطلاعات و تصاویر خصوصی در فضای مجازی جرم بوده و قانون‌گذار مجازات بازدارنده لازم را در این خصوص پیش‌بینی کرده است و بستر اینترنت انتخاب مناسبی برای طرح مشکلات خانوادگی و انتقام‌گیری نیست و کاربران فضای مجازی به این نکته توجه داشته باشند که به‌راحتی شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

رئیس پلیس فتا کردستان تصریح کرد :کاربران دقت داشته باشند که عکس‌های شخصی خود را در سایت‌های عمومی، تلفن همراه و یا دیگر تجهیزات الکترونیکی و شبکه‌های اجتماعی ذخیره و بارگذاری نکنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه پلیس فتا آمادگی مقابله با جرائم رایانه‌ای را دارد، از عموم مردم خواست تا در صورت مشاهده جرائم مشابه یا سایر جرائم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط