رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-10-19 13:39
تنظیم اندازه قلم

پ

1:52
کد خبر: 140601

امنیت فضای سایبر یکی از مهمترین مسئله امروز جامعه و نسل‌های آینده

رئیس پلیس فتا استان بوشهر ضمن بیان اینکه امنیت فضای سایبر یکی از مهمترین مسئله امروز جامعه و نسل‌های آینده است، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از فضای مجازی به مشارکت ارگانها و سازمانهای مرتبط و همکاری فعالانه مردمی نیازمند است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهرضمن حضور درهمایش تجلیل از گزینشگران برتر که استاندار بوشهر و مدیران استانی نیز در آن شرکت داشتند ، ارتقاء سواد اینترنتی را در پیشگیری از جرائم فضای مجازی بسیار مهم برشمرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری به اهمیت فضای مجازی اشاره کرده است، فضای مجازی یکی از مهمترین مسئله امروزجامعه و نسل‌های آینده به شمار می رود که باید همه مسئولان و دستگاه‌ها در تعامل و ارتباط تنگاتنگ با هم ، فضایی امن و آرامش‌بخش را برای کاربران اینترنتی فراهم کنند.

این مقام انتظامی اظهارداشت: لازمه استفاده ایمن و بدون آسیب ازهرتکنولوژی و فناوری نوین، بالابردن دانش اینترنتی کاربران است که این پلیس تلاش کرده از طریق تعامل با رسانه‌های گروهی به خصوص صدا و سیما و همچنین ارتباط با نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی چهره به چهره به خصوص در مدارس برای بسترسازی افکار شهروندان و تامین امنیت عمومی و پیشگیری از وقوع جرم اقدام کند.

وی درادامه با توجه به حساسیت اطلاعات سازمانها و نهادها از کاربران اداری خواست، سعی کنند اطلاعات سازمانی را از طریق فلش انتقال ندهند زیرا علاوه بر اینکه امکان انتقال ویروس به سیستم‌های اداری وجود دارد امکان نصب هرگونه بدافزار مخرب یا جاسوسی نیز فراهم می شود.

سرهنگ قاسمی دراین همایش با توجه به پرونده‌های موجود در پلیس فتا تاکید کرد:کارمندان ادارات به هیچ عنوان اطلاعات سازمانی و تصاویر حاوی مطالب اداری را از طریق شبکه‌های اجتماعی موبایلی بدلیل اینکه عموما سرور این شبکه ها در خارج از کشور می‌باشد و امکان سوء استفاده وجود دارد، انتقال ندهند.

این مقام انتظامی افزود: کاربران درهنگام استفاده از اینترنت برای انجام مراحل اداری جذب و استخدام مثل دریافت وجه از متقاضیان باید در ابتدا مطمئن باشند سایت مورد نظر مجوز فعالیت آنها در سازمان صنعت و معدن و تجارت ثبت شده و دارای نماد اعتماد الکترونیک یا Enemad باشند و مراقب باشند که سایت مورد نظر فیشینگ نباشد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در پایان با توجه به اهمیت آموزش همگانی در ارتقاء دانش اینترنتی شهروندان خاطرنشان ساخت: این پلیس آمادگی برگزاری کارگاه‌های آموزشی آشنایی با فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی در نهادها، سازمانها و ادارات را دارد،ولیکن فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از فضای مجازی به مشارکت ارگانها و سازمانهای مرتبط و همکاری فعالانه مردمی نیازمند می‌باشد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط