۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۰۹:۱۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۸
رئیس پلیس فتا استان خوزستان خبر داد:

برداشت غیر مجاز از حساب متوفی توسط برادر کوچک‌تر

رئیس پلیس فتا خوزستان از کشف یک پرونده برداشت غیر مجاز از حساب متوفی توسط برادر کوچک‌تردر این استان خبر داد و گفت : یکی از بیشترین جرایم فضای مجازی، برداشت غیر مجاز از حساب افراد است که در صورت عدم رعایت نکات امنیتی، شهروندان به‌راحتی در دام مجرمان سایبری قرار می‌گیرند.

سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا استان خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: شخصی با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد مدتی پیش پس از فوت فرزندم متوجه شدم شخص ناشناسی با سرقت کارت‌های عابربانک وی اقدام به برداشت حدود۳۵۰ میلیون ریال از حساب وی نموده است و با این اقدام علاوه بر خسارت مادی باعث رنجش مضاعف بازماندگان متوفی شده است.

سرهنگ حسنوند با اشاره به اینکه اظهارات شاکی ثبت شد وموضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت، بیان داشت : در بررسی‌های انجام شده و تحقیقات صورت گرفته، طریقه برداشت از حساب مشخص شده و با سرنخ های به دست آمده و همچنین استفاده از تصاویر دوربین‌های مداربسته هویت متهم شناسایی شد.

وی تصریح کرد: شهروندان برای جلوگیری از برداشت غیر مجاز از حساب لازم است رمز کارت بانکی را ساده و قابل حدث زدن ( مانند تاریخ تولد، تاریخ ازدواج و... ) انتخاب نکنند، همچنین از اطلاعات حساب خود به بهترین شکل حفاظت و نگهداری کنند تا از دسترسی افراد غیرمجاز به آنها جلوگیری شود.

این مقام مسوول افزود: پس از کشف هویت متهم، شاکی به این پلیس دعوت شد و با مشاهده مستندات با کمال تعجب و ناباوری اعلام کرد که فردی که اقدام به جعل هویت فرد متوفی نموده و از حساب وی پول برداشت کرده برادر کوچک‌تر متوفی می باشد که با سوءاستفاده از مدارک هویتی برادر مرحوم خود اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب وی کرده است.

رییس پلیس فتا خوزستان عنوان کرد: اگر نگاه دقیق‌تری به این‌گونه جرائم داشته باشیم، متوجه می‌شویم که درصد قابل توجهی از سوءاستفاده‌های مشابه این پرونده، از طریق آشنایان نزدیک صورت می‌گیرد بنابراین لازم است شهروندان به هیچ عنوان اطلاعات حساب و رمزهای عبور خود را در اختیار دیگران و حتی نزدیکان قرار نداده و از اعتماد بی‌جا به آنان خودداری کنند.

این مقام ارشد انتظامی در تشریح شیوه ارتکاب جرم متهم اظهار کرد: متهم فرزند کوچک خانواده بوده و شیوه کار وی به این صورت بود که پس از فوت برادر بزرگترش با به دست آوردن حساب‌ها و کارت‌های بانکی وی، با سوءاستفاده از مدارک هویتی آن مرحوم، اقدام برداشت از حساب وی کرده است.

سرهنگ حسنوند در پایان خاطرنشان کرد: از شهروندان می‌خواهیم‌، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی جهت رسیدگی هر چه سریع تر گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط