رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34
کد خبر: 140627

برداشت غیرمجاز 100 میلون ریالی با ترفند فروش شارژ ارزان‌قیمت

رئیس پلیس فتا استان مرکزی از دستگیری نوجوانی که اقدام به هک نمودن حساب بانکی افراد با ترفند فروش شارژ ارزان‌ قیمت می‌ کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت مبلغ 100 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اولیه مشخص شد متهم در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی اقدام به تبلیغ فروش شارژ با قیمت پائین نموده و از طریق جعل درگاه بانکی به اطلاعات حساب افراد دسترسی پیداکرده و اقدام به خالی کردن حساب افراد می‌ کند.

این مقام مسوول بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا پس از انجام یکی سری تحقیقات گسترده متهم را که نوجوانی ساکن یکی از استان های شمالی بود مورد شناسایی قراردادند و با بررسی سوابق متهم مشخص شد نامبرده در زمینه هک و نفوذ فعالیت دارد.

سرهنگ آنقی بابیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به جرم خود اعتراف کرد، ادامه داد: با بررسی تخصصی بر روی صفحات فیشینگ و جعلی از سوی پلیس مشخص شد اطلاعات حساب 100 کارت‌بانکی به همراه رمز دوم و سایر مشخصات آن از سوی این متهم جمع‌آوری‌شده است.

این مسئول انتظامی افزود: شهروندان به‌هیچ‌عنوان رمز دوم خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و ضمن تغییر رمز اول و دوم کارت‌بانکی خود به صورت دوره ای  حتماً sms بانک خود را فعال کنند و در صورت انجام تراکنش‌های ناشناس از حساب سریعاً رمز اول و دوم کارت‌بانکی خود را تغییر دهند .

رئیس پلیس فتا استان مرکزی به شهروندان توصیه کرد: هیچ‌گاه خریدهای اینترنتی خود را از طریق صفحات و سایت‌هایی که نماد اعتماد الکترونیکی ندارند، انجام ندهند و همچنین از سایت‌های معتبر برای خرید خود استفاده کنند.

سرهنگ آنقی در پایان خاطرنشان کرد: عموم مردم در صورت مشاهده تراکنش‌های مشکوک حساب بانکی خود موضوع را سریعاً به بانک موردنظر اطلاع داده و در صورت برداشت غیرمجاز از حساب خود آن را از طریق سایت پلیس فتا و در بخش تماس با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط