رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:32
کد خبر: 140712

ضعف امنیتی گوگل اجازه می‌دهد تا نتایج جستجوی این موتور جستجوگر، تغییر پیدا کند

همه ما خیلی خوب می‌دانیم که بدون گوگل تمام اینترنت ناقص است. همانطور که می‌دانید موتور جستجوی شناخته شده و مورد استفاده، موتور جستجوگر گوگل در زندگی ما روزانه حضور دارد و در عین حال، برای بسیاری از رسانه‌های اینترنتی نقش حیاتی در امر انتشار اطلاعات آن‌ها نیز دارد. اما، در حال حاضر بر اساس آخرین گزارش‌ها، به تازگی در ساختار این موتور جستجوگر یک اشکال شدید کشف شده است که به سادگی اجازه می‌دهد نتایج جستجوی Google دستکاری و تغبیر پیدا کند.

این اشکال به کاربران گوگل اجازه می‌دهد نتایج جستجوی گوگل را تغییر دهند.
اگر ما در مورد اینترنت صحبت کنیم، همه ما خیلی خوب می‌دانیم که بدون گوگل کلمه اینترنت کاملا ناقص است. همانطور که می‌دانید موتور جستجوی شناخته شده و مورد استفاده، موتور جستجوگر گوگل در زندگی ما روزانه حضور دارد و در عین حال، برای بسیاری از رسانه‌های اینترنتی نقش حیاتی در امر انتشار اطلاعات آن‌ها نیز دارد.

با توجه به این شکاف امنیتی که جدیدا از این موتور جستجوگر کشف شده، باید گفت که: اعتماد کاربران در نتایج جستجو گوگل کاملا کور است و اطلاعات ارائه شده از سوی گوگل همیشه قابل اعتماد نیست. اما حقیقت این است که تغییر نتایج جستجوهای انجام شده در Google ساده است.

اکثر کاربران به اطلاعاتی که تکنولوژی غول پیکر گوگل در صفحه نتایج جستجوی خود نشان می‌دهد، تکیه می کنند. اما، طبق آخرین گزارش‌ها، این اطلاعات به آسانی قابل تغییر هستند و کاربران با نتایج جعلی فریب می‌خورند. بدترین چیز این است که همه چیز را می‌توان با یک لینک ساده انجام داد و تمام تغییرات را اعمال کرد.

Google02.png

کسی که این نقص را در گوگل کشف کرد، آقای Wietze Beukema، محقق امنیتی بود که جزئیات این تهدید را به نمایش گذاشت و نشان داد که چگونه می‌توان از آن بهره برداری کرد. او گفته کاربران می توانند به راحتی یک پیوند را از یک نتیجه گراف و یک جستجو پیوند تغییر دهند و پاسخ اشتباه را به هر سوالی به صورت نادرست در گوگل نشان دهند.

اما اکنون حقیقت این است که غول تکنولوژی گوگل قبلا این مشکل را قبول کرده و در حال حاضر برای حل این مسئله تلاش کرده است.

طبیعی است که شما نمی توانید نتایج جستجوی پیشرفته گوگل را تغییر دهید، اما می‌توانید به راحتی کاربران را به نتایج اشتباه راهنمایی کنیم.

مترجم: مسعود سلطانیان

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط