رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-11-02 12:38
تنظیم اندازه قلم

پ

1:39
کد خبر: 140780

گزارش آمار وقوع جرایم در استان کرمان

رئیس پلیس فتا استان کرمان به بررسی آمار وقوع جرایم در این استان پرداخت وخاطر نشان کرد: اعتماد نکردن به افراد ناشناس در این فضا موجب کاهش وقوع جرائم سایبری خواهد شد.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگار نژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت : افزایش آگاهی افراد در خصوص آسیب‌های فضای مجازی و اعتماد نکردن به افراد ناشناس در این فضا موجب کاهش جرائم سایبری خواهد شد.

وی تصریح کرد: برداشت های غیرمجاز اینترنتی با 30 درصد، مزاحمت های اینترنتی با 15 درصد، کلاهبرداری‌های اینترنتی با 25 درصد، هتک حیثیت و نشر اکاذیب با 8 درصد و سایر جرایم با 22 درصد بیشترین آمار جرایم فضای مجازی را به خود اختصاص داده‌اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد : تهدیدات سایبری در حال رشد و گسترش هستند و همه را تحت تاثیر قرار خواهند داد و فقط منحصر به افراد خاصی نخواهند بود و کلیه کسب و کارها و سازمان ها را نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان با تاکید به اینکه اولویت نخست جرایم فضای مجازی برداشت‌های غیرمجاز اینترنتی است گفت: 30 درصد مجموع جرایم مطرح شده در پلیس فتا با انگیزه موضوعات اقتصادی است که 4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

رئیس پلیس فتا استان کرمان عنوان کرد: در صورتی که آگاه سازی و اطلاع رسانی در زمینه تهدیدات فضای سایبری و رعایت موارد امنیتی در این فضا لحاظ شود، با صرف هزینه‌های اندک می‌توان فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان گرفت.

وی افزود:از این رو آمار پرونده‌های مربوط به مسائل اخلاقی و اجتماعی در پلیس فتا طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از 19.5 درصد به 8 درصد کاهش یافته است.

وی از صدا و سیما  به عنوان بازوی توانمند پلیس در ایجاد، حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی یاد کرد و ادامه داد: همکاری دو سویه سازمان‌ها با اصحاب رسانه، موفقیت این نهادها را رقم می زند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: در صورت وقوع جرم یا تشخیص بزه دیده‌گی لازم است تا کابران در اسرع وقت با مراجعه به یکی از شعبات دادگستری و ارائه شکوائیه نسبت به تشکیل پرونده‌های قضایی جهت رسیدگی پلیس فتا اقدام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط