رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 140823

عامل هک و نفوذ تلفن‌های همراه شهروندان اصفهانی شناسایی و دستگیر شد

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی كه با گرفتن دسترسی‌های غیر مجاز از تلفن‌های هوشمند شهروندان به اطلاعات خصوصي آنها دسترسي پيدا مي‌كرد ، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس به تلفن همراه آنها دسترسی داشته است بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان داشت: با انجام اقدامات فنی و تخخصی متهم که جوانی 30 ساله بود مورد شناسایی قرار گرفت و طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی اضافه کرد: متهم در بازجویی‌های انجام شده در مقابل شواهد و قرائن پلیس ضمن اقرار به جرم خود انگیزه اش را اول سرگرمی ، کنجکاوی و بعد تهدید و اخاذی عنوان داشت.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده از سیستم متهم، اطلاعات زیادی از زندگی خصوصی شهروندان از جمله پیامک‌ها، مخاطبین، فیلم ها ، تصاویر خصوصی و حتی فیلم‌هایی که بصورت مخفیانه ضبط شده بود، بدست آمد.

رییس پلیس فتا اصفهان به شهروندان توصیه کرد: به جهت جلوگیری از آلوده شدن تلفن همراه به بدافزار و نرم افزارهای مخرب نرم افزارهای مورد نیاز خود را فقط از سایت‌‌های معتبردانلود کنید.

این مقام انتظامی از کاربران خواست: فایل‌های ضمیمه‌ای که ارسال کننده آن را نمی‌شناسید هرگز بازنکنید و سیستم عامل، نرم‌افزارهای ضد ویروس و سایر نرم‌افزارهای نصب شده بر روی سیستم خود را همیشه به روز نگه دارید.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در خاتمه از هموطنان درخواست کرد: شهروندان محترم در صورت مواجهه با هر گونه‌ مورد مجرمانه ،نابهنجار و غیر اخلاقی می توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط