رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۱۱-۰۸ ۰۹:۰۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۳

افزایش امنیت در تراکنش‌های مالی آنلاین با استفاده از رمز یک بار مصرف

کارشناس پلیس فتا اظهار داشت: راه‌اندازی سرویس رمز یک‌بارمصرف (OTP) باعث عدم دسترسی افراد غیرمجاز به‌حساب بانکی مشتری در صورت سرقت و یا افشاء رمز ثابت کاربران شده و افزایش امنیت در تراکنش‌های مالی آنلاین را به دنبال دارد.

 پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا: کارشناس پلیس فتا ضمن شرکت در کارگاه آموزشی در حوزه بانکداری الکترونیک با محوریت آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی که با حضور مدیران و روسا بانک انصار استان مرکزی برگزار شد، با اشاره به افزایش جرائم فضای سایبری در حوزه‌های مالی به‌خصوص برداشت‌های غیرمجاز گفت: استفاده از بانکداری الکترونیک نیازمند افزایش سواد رسانه‌ای و ارتقاء دانش مجازی در این حوزه است تا کاربران در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امروزه فضای مجازی مرزها را پشت سر گذاشته و اقتصاد دنیا را به یک بازار واحد تبدیل کرده است ، به‌ واسطه این فناوری بانک‌ها می‌بایست به کارشناسان امنیت سایبری و سامانه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود نگاه ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانند امنیت اطلاعات و حساب بانکی مشریان خود را تأمین کنند.

bank Ansar arak.JPG
این مقام انتظامی افزود: مجرمان سایبری با روش‌ها و شگردهای جدید خود اقدام به جعل درگاه بانکی و کلاه‌ برداری از طریق فیشینگ کرده و از این طریق اطلاعات حساب افراد را خالی می‌ کنند که نیاز است بانک‌ها نیز در این خصوص هشدارهای پیشگیرانه را ارایه بدهند تا مشتریان در دام کلاه‌برداران سایبری گرفتار نشوند.

وی در مورد راه‌های پیشگیری و مقابله با این جرائم بیان داشت: آموزش به‌عنوان اولین مؤلفه و در ادامه افزایش سواد رسانه‌ای و بالا بردن فرهنگ سایبری جزو مهم‌ترین ارکان در پیشگیری از جرائم سایبری است که مسئولان باید با تعامل در فضای حقیقی و فضای مجازی اعتماد مخاطبان را جلب و آن‌ها راهنمایی کنند.

کارشناس پلیس فتا اظهار داشت: یکی از راه‌های صیانت از حساب و اطلاعات مشتریان در حوزه بانکداری الکترونیک راه‌اندازی سرویس رمز یک‌بارمصرف (OTP) است که باعث عدم دسترسی افراد غیرمجاز به‌حساب بانکی مشتری در صورت سرقت و یا افشاء رمز ثابت کاربران شده و افزایش امنیت در تراکنش‌های مالی آنلاین را به دنبال دارد.

وی در پایان از جمع حاضر در کارگاه خواست در جهت ارتقاء سطح دانش فنی و رشد آگاهی‌های خود در حوزه فضای مجازی از مطالب و موضوعات آموزشی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolic.ir بهره‌مند شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط