رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:13
کد خبر: 140912

نرم‌افزارهای جعلی دامی برای کلاهبرداری های اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه برخی تبلیغات فروش اپلیکیشن دامی در جهت کلاهبرداری می‌باشند، گفت: در این خصوص فردی که با استفاده از اپلیکیشن جعلی اقدام به سرقت از حساب‌های بانکی می‌ کرد ، شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبالغی بصورت غیر مجاز برداشت شده است، موضوع مورد نظر در اسرع وقت مورد بررسی قرار گرفت.

وی  ادامه داد: با بررسی‌های بعمل آمده در جریان رسیدگی به موضوع، مشخص شد که کلاهبرداری‌ها از طریق فروش اپلیکیشن در شبکه اجتماعی تلگرام بوده است.

سرهنگ نصرتی افزود: با یک سری اقدامات فنی انجام شده فردی که با استفاده از فروش اپلیکیشن جعلی در تلگرام کاربران را جهت واریز مبلغ در مقابل خرید اپلیکیشن به یک درگاه جعلی هدایت می کرد و در نتیجه اقدام به سرقت از حساب‌های بانکی آنان می‌نمود، مورد شناسایی قرار گرفت .

رئیس پلیس فتا استان آذرباییجان غربی از اعتراف متهم به جرم خود خبر داد و بیان داشت : اینگونه اپلیکیشن‌ها می‌توانند به عنوان باج افزار، بد افزار و ... عمل کنند بنابراین شهروندان بهتر است به هیچ عنوان از منابع ناشناس اقدام به تهیه اپلیکیشن نکنند و جهت تهیه آن‌ها از سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر استفاده کنند . 

این مقام مسوول  با اشاره به اینکه اعتماد بی‌جا به تبلیغات در فضای مجازی زمینه‌ای برای گرفتاری‌های بعدی می‌باشد گفت: برخی از تبلیغات فروش اپلیکیشن، دامی‌هایی از سوی کلاهبردارن جهت سرقت از حساب‌های بانکی افراد می‌باشد.

سرهنگ نصرتی در پایان گفت: شهروندان می توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک و غیرقانونی در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به این پلیس اعلام دارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط