رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۱۱:۵۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۲

نمایش عمومی توییت‌های خصوصی کاربران اندروید توسط توییتر

اخیراً اشکال امنیتی در توییتر به وجود آمد که توییت‌های خصوصی کاربران را  در طول سال‌ها برای عموم مردم نمایش داد. البته این نقص تنها بر کاربران اندرویدی برنامه توییتر تأثیر داشته و کاربران آیفون تحت تاثیر آن قرار نگرفتند.

به گفته توییتر، توییت‌های خصوصی کاربران از ۳ نوامبر ۲۰۱۴ تا ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹ در معرض عموم قرار گرفتند. اگرچه این شرکت اعلام نکرد که چه تعداد از مردم تحت‌ تاثیر این اشکال قرار گرفتند، اما با استفاده از پیام‌های خصوصی (Direct messages)، این امکان وجود دارد که یادداشت‌های شخصی را به مخاطبین خود منتقل کند تا اینکه در معرض دید عموم کاربران قرار نگیرد. ضمناً این نقص زمانی رخ داد که توییتر در برنامه‌های اندرویدی، ویژگی‌های "Protect your Tweets" را با اعمال تغییرات خاص حساب کاربری غیر فعال کرده بود.

tweet primary_0.jpg

توییتر در حال حاضر مشکل کاربرانی که تحت تاثیر این نقص توییتری قرار گرفتند را حل کرده و ویژگی «Protect your Tweets» را نیز مجدداً فعال کرد. برای کسانی که از ویژگی "Protect your Tweets" باخبر نیستند، می‌توان گفت که این امکان وجود دارد تا کاربران حساب توییتر خود را خصوصی کرده و فقط دنبال کنندگان فعلی قادر به دیدن محتوای توییت شده باشند. با این ویژگی، کاربران می‌توانند به‌صورت دستی انتخاب کنند که چه کسی اجازه دیدن توییت‌های آنها را دارد.

protect my tweets_0.jpg

این اولین بار نیست که توییتر با یک مشکل امنیتی مواجه می‌شود. در ماه مارس سال گذشته، مشکلی به وجود آمد که رمزهای عبور کاربران توییتر را در قالب فایل متنی محافظت نشده‌ای با فرمت txt ذخیره کرد. اما در این مورد، حداقل چیزی که اتفاق افتاد این بود که کلمه عبور کاربران و یا آدرس ایمیل آنها در معرض عموم قرار نگرفت.

با این حال، توییتر در حال حاضر در میان غول رسانه‌های اجتماعی جهان مانند +Google و فیسبوک که اخیراً با چندین اشکال روبه رو هستند در حال فعالیت است که یکی از این اشکالات، حتی گوگل را وادار به اعلام بسته شدن +Google در ماه آگوست سال ۲۰۱۹ کرد.

ترجمه: وحید فرجی ملکشاه

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط