رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-11-10 08:00
تنظیم اندازه قلم

پ

1:53
کد خبر: 140938

وجود یک آسیب پذیری در نرم افزار Facetime محصولات شرکت Apple

رییس مرکزعملیات سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به وجود یک آسیب پذیری در نرم افزار Facetime محصولات شرکتApple اظهارداشت : بهتر است کاربران محصولات اپلApple تا بروز رسانی جدید ، نرم افزار فیس تایم (face time) را غیر فعال کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ رسول لطفی رییس مرکز عملیات سایبری پلیس فتا ناجا در خصوص وجود باگ در نرم افزار فیس تایم (face time) که در روزهای جاری خبر ساز شده  و محصولات اپل Apple را تحت تاثیر قرار داده است مواردی را مطرح کرد که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

وی به وجود آمدن این باگ ها را طبیعی عنوان کرد و دستاورد تکنولوژی برشمرد و گفت : این باگ در سطح نرم افزار احتمال دارد از طرف شرکت متولی بوجود آمده باشد.

رییس مرکز عملیات سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه هر ابزار ارتباطی در کنار مفید بودنش در دنیای IT  یک سری مشکلاتی نیز به همراه خواهد داشت ، اظهار داشت : برابر اعلام شرکت متولی تا پایان هفته این مشکل با بروزرسانی این نرم افزار توسط شرکت تولید کننده اش برطرف خواهد شد .

این مقام مسوول تصریح کرد: این مشکل در سطح نرم افزارهای ارتباطی نیست و نرم افزار هایی که غیر ارتباطی هست هم می توانند با چنین مشکلی روبرو شوند .

سرهنگ لطفی ضمن بیان اینکه  این باگ از(groupchat) نرم افزار فیس تایم (face time) استفاده می کند و دوربین طرف مقابل را قبل از پاسخگویی توسط وی فعال می کند ، به کاربران توصیه کرد : از بخش تنظیمات گوشی تا زمانیکه ورژن جدید (face time) ارائه نگردیده است از مسیر setting وارد شده و تب (face time) را غیر فعال نمایند ، زیرا در غیر این صورت اطلاعاتشان در دسترس افراد سودجو قرار می گیرد.

رییس مرکز عملیات سایبری پلیس فتا ناجا بیان داشت: بهتر است کاربران عزیز بر روی گوشی خود مدیریت داشته باشند و سطح دسترسی ها را مدام کنترل کنند تا مورد سوء استفاده مجرمان قرار نگیرند.

سرهنگ لطفی تصریح کرد : به صورت کلی در گوشی های اندرویدی که نرم افزارهای دیگری به جز  فیس تایم (face time) قرار دارند کاربران باید مدام گوشی خود را آپدیت کرده و بعد از نصب هر نرم افزار از قسمت دسترسی اپ ها App Preimission  و در گوشی های  اپلApple از قسمت Privacy میزان دسترسی هر نرم افزار را به دلخواه خود محدود یا آزاد نمایند.

این مقام مسوول در خاتمه اظهار داشت : شهروندان می توانند در صورت مواجه با موراد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir فوریت‌های سایبری ، بخش گزارش مردمی اطلاع‌رسانی کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط