رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

2:12
کد خبر: 140986

مرورگر موزیلا سیاست ردیابی را آزاد کرد و حفاظت از ردیابی را در فایرفاکس 65 افزایش داد

موزیلا فایرفاکس ۶۵ را منتشر کرد که شامل تنظیمات حفاظتی در برابر ردیابی آنلاین است.
 

این سازمان همچنین یک سیاست ردیابی رسمی را منتشر کرده‌ است که به طور موثر مسیری را که مرورگر محبوب آن هنگام مسدود کردن ردیابی آنلاین انجام می‌دهد را ترسیم می‌کند.

کنترل‌های پیشرفته حفاظت در برابر ردیابی

فایرفاکس ۶۵ تعداد زیادی از اصلاحات و راه‌حل‌های امنیتی مختلف را به همراه دارد، اما چیزی که بیش‌ترین توجه را به خود جلب می‌کند، ویژگی غیر ردیابی و حفاظت در برابر ردیابی شدن می‌باشد.

shutterstock_433648450.jpg

کاربران می‌توانند از بین موارد زیر انتخاب شوند:

تنظیمات استاندارد که باعث می شود تا ردیاب های شناخته شده و کوکی‌های آن‌ها تنها در حالت مرور خصوصی مسدود شوند.

تنظیمات دقیق، ردیابی شناخته شده از جمله ردیاب های شخص ثالث و کوکی‌های ردیابی، در تمام پنجره‌های فایرفاکس هر دو بلوکه می‌شوند. 

تنظیمات سفارشی که به کاربران اجازه می ‌دهد تا انتخاب کنند که آیا فقط در حالت مرور خصوصی یا تمام پنجره های فایرفاکس مسدود می‌شود و آیا می‌بایست کوکی‌ها را از ردیاب‌های شخص ثالث، وب‌سایت‌های غیر بازدید، تمام کوکی‌های شخص ثالث یا همه کوکی‌های ممکن مسدود کنند؟ 
 

1814-2019-02-02_150551.jpg

موزیلا هشدار داد: " مسدود کردن کوکی‌های شخص ثالث (…)حفاظت از حریم خصوصی بیشتری به شما می‌دهد، اما ممکن است وبسایت‌ها را از بین ببرد و باعث شود شما نیز ببینید که چگونه ردیابی فراگیر است."

"مسدود کردن تمام کوکی‌ها (...) این اطمینان حاصل خواهد داشت که شما در حال ردیابی نیستید، اما قطعاً بخش‌هایی از اینترنت را متلاشی (تخریب)خواهد کرد."

سیاست ضد ردیابی موزیلا

موزیلا در مورد کاربرانی که نیاز به توانایی انتخاب اینکه کدام اطلاعات را شرکت‌ها می‌خواهند اشتراک گذاری کنند و همچنین مصالحه‌ای که انجام می‌دهند آزاد است.

متاسفانه، بسیاری از روش‌های ردیابی آنلاین، در حالی که به طور بالقوه برای کاربران مضر است، نمی‌توانند به طور معنی‌دار توسط آن‌ها قابل‌درک یا کنترل شوند.

firefox-independent-1200.5bd827ccf1ed.jpg

سایت یا سایت‌هایی که کاربر قصد دارد با آن تعامل داشته باشد و توسط همان سازمان اداره شود مساله‌ای نیست که کاربر انتظار داشته باشد رفتار وب‌سایت آن‌ها توسط شرکت / سازمان پی‌گیری شود. موزیلا از کاربران می‌خواهد که بتوانند از ردیابی شخص ثالث جلوگیری کنند.

در سیاست ضد‌ردیابی ، موزیلا روند حل مشکل ردیابی متقابل سایت مبتنی بر کوکی، ردیابی متقابل سایت مبتنی بر پارامتر URL و استفاده از تکنیک های شناسایی ناخواسته برای ردیابی آنلاین را انتخاب کرد.

این سیاست همچنین یادآور می‌شود که موزیلا ممکن است برای مسدود کردن هر تکنیک ردیابی جدیدی که ممکن است در آینده کشف شود، اقداماتی را اجرا کند.

مترجم: رامین رضا زاده

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط