رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 141045

مزاحمت پدرخوانده با انگیزه اختلافات خانوادگی برای دختر نوجوان در شبکه های اجتماعی

رئيس پليس فتا استان گلستان ازدستگيري پدرخوانده ای که با انگیزه اختلافات خانوادگی برای دختر نوجوان در شبکه های اجتماعی ایجاد مزاحمت می کرد ، خبر داد و گفت : متهم از رفتار خود پشیمان است . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر گفت: اخیرا مرجوعه قضایی، به این پلیس ارجاع داده شد که شهروندی مدعی شد فردی ناشناس از طریق فضای مجازی، اقدام به مزاحمت و فحاشی بر علیه وی نموده و ضمن تهدید به پخش تصاویر خصوصی اش مشکلاتی برای وی ایجاد کرده که در این خصوص خواهان پیگیری شد.

وی افزود:در تحقیقات اولیه و پس از رویت مستندات موجود، مشخص شد فردی از طریق شبکه های اجتماعی و پیام رسان های پرمخاطب اقدام به مزاحمت برای این خانم نموده است.

سرهنگ پرسا تصریح کرد: با تکمیل تحقیقات،متهم که پدرخوانده شاکیه بود، مورد شناسایی قرار گرفت و با حکم مقام قضایی طی عملیاتی پلیسی دستگیر شد و تجهیزات رایانه ای و گوشی وی نیز مورد توقیف قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گلستان بیان داشت : در ادامه این فرد مجرم با رویت ادله غیرقابل انکار به جرم خود اعتراف کرد و ضمن اقرار به اشتباهات، انگیزه خود را از ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت شاکیه ، اختلافات خانوادگی و خصومت قدیمی عنوان نمود و اظهار کرد از رفتار خود پشیمان شده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: متاسفانه بستر برخی از شبکه های اجتماعی و پیام رسانها، زمینه ساز ارتکاب جرم بوده و کاربران نیز در حفظ حریم خصوصی خود سهل انگاری کرده و براحتی اطلاعاتشان را در معرض خطر قرار می دهند که نهایتا میتواند موجب هتک حیثیت آنان شود.

وی در پایان از شهروندان خواست جهت آشنایی با شیوه ها و شگردهای مجرمان سایبری و نیز افزایش سواد رسانه ای خود به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط