رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 141057

کشف پرونده اخاذی یک میلیارد ریالی از شرکت تولید محصولات غذایی

سرپرست پلیس فتا استان گیلان از دستگیری فردی که با تهدید اقدام به اخاذی مبلغ یک میلیارد ریال در پیام رسان واتس آپ و ایمو از یک شرکت تولید محصولات غذایی کرده بود ، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرگرد ایرج پورمستمند سرپرست پلیس فتا استان گیلان گفت: نماینده یکی از شرکت های تولیدی محصولات غذایی با ارائه گزارش قضایی به پلیس فتا استان گیلان، عنوان داشت که شخصی در شبکه اجتماعی واتس آپ و ایمو اقدام به تهدید و اخاذی از وی به مبلغ یک میلیارد ریال را کرده است  که در پی آن، موضوع به صورت وِیژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: به لطف الهی و تلاش کارشناسان خبره پلیس فتا، طی یک فرایند پیچیده فنی و پلیسی، خوشبختانه متهم و عامل اخاذی شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در اقدامی غافلگیرانه، دستگیر شد.

وی افزود: متهم پس از مواجهه با مستندات و ادله دیجیتال، ناگزیر به جرم خود اعتراف کرد که پرونده به همراه شاکی و متهم جهت تعیین تکلیف قضایی به دادسرا ارسال شد.

سرپرست پلیس فتا استان گیلان خواستار توجه جدی به هشدارهای پلیس فتا شد و ادامه داد:تهدید به انجام عملی که ممکن است موجب ضرر آبرویی یا شرافتی یا افشای اسرار خانوادگی گردد، خواه تهدید کننده به این واسطه، تقاضای مال به قصد اخاذی کرده و یا نکرده باشد، جرم مستقلی است که بر اساس ماده ۶۶۹ قانون‌مجازات‌اسلامی تا هفتادوچهار ضربه‌ شلاق و یا تا دوسال حبس برای آن در نظر گرفته‌ شده‌ است.

سرگرد پورمستمند در توصیه به شهروندان درخواست کرد: ضمن رعایت اصول عقلی و فنی در انتخاب درست پیام رسان های تلفن همراه و استفاده از خدمات آنها؛ محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی خود را جدی بگیرند و در ارتباط،انتشار و اشتراک اطلاعات، تقوای رسانه‌ای را رعایت نمایند.

این مقام مسئول در پایان از مخاطبین خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی، آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا www.cyberpolice.ir  بخش فوریت های سایبری و گزارش مردمی، اطلاع رسانی کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط