رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:51
کد خبر: 141110

دستفروشی یا میوه‌ فروشی قلابی ، شگرد تازه کلاهبرداران اسکیمری

سرپرست پلیس فتا استان خراسان شمالی از شگرد تازه کلاهبرداران اسکیمری در نقش دستفروش یا میوه‌ فروش قلابی خبر داد و به شهروندان توصیه کرد : هنگام انجام عملیات بانکی دقت بیشتری به خرج دهند تا از کپی شدن کارت عابربانکشان جلوگیری کنند.

دستگاه‌های کارت‌خوان به عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتورهاى سرعت پرداخت مالى در دنیای الکترونیک به حساب آمده و روز به روز شاهد افزایش کارایی آن و کمتر شدن گردش وجه نقد و خطرات ناشى از حمل و نقل و گردش پول نقد هستیم.

این روزها به همان اندازه که کارت‌های عابربانک و دستگاه‌های کارتخوان خرید کردن و نقل و انتقال پول را راحت‌تر کرده، خطرات سوءاستفاده از همین کارت‌ها هم بیشتر از گذشته حساب بانکی شما را تهدید می‌کند، یکی از این خطرات، استفاده از تراشه‌هایی به نام اسکیمر و کارتخوان‌های سیار است

سرگرد شاکری سرپرست پلیس فتا استان خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر بیان داشت:این روزها آمار این نوع سرقت و کلاهبرداری به طرز محسوسی افزایش یافته است و افراد زیادی در دام سارقان اسکیمری گرفتار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از شگردهای تازه دزدان اسکیمری، بازی کردن در نقش دستفروش یا میوه‌ فروش است،اظهارداشت :حتما شما هم تا حالا افرادی را دیده‌اید که کنار خیابان بساط کرده و میوه و کالاهای دیگر را حتی زیر قیمت بازار به‌ فروش می‌رسانند و به جای دریافت پول نقد، از کارتخوان‌های سیار استفاده می‌کنند.

این مقام مسئول به مردم هشدارداد : هنگام انجام عملیات بانکی دقت بیشتری به خرج دهند تا از کپی شدن کارت عابربانکشان جلوگیری کنند.

سرگرد شاکری افزود :وارد کردن رمز عبور از سوی مشتری و فعال کردن رمز یکبار مصرف می‌تواند تضمین‌ کننده امنیت کارت بانکی وی باشد چرا که حتی درصورت نصب اسکیمر روی دستگاه کارتخوان، سارقان بدون اطلاع از رمز عبور مشتری، امکان برداشت از حساب وی را نخواهند داشت.

سرپرست پلیس فتای خراسان شمالی در ادامه تاکید کرد:استقبال هموطنان از دستگاه‌های کارتخوان سیار باعث شده تا وقوع کلاهبرداری‌های اسکیمری هم افزایش پیدا کند؛این در حالی است که اعتماد بیش از حد هموطنان یکی از عوامل مؤثر در وقوع چنین کلاهبرداری است، اگر شهروندان در هنگام خرید، خودشان عملیات پرداخت را انجام دهند و رمز عبور را وارد کنند، امکان سوءاستفاده وجود نخواهد داشت.

سرگرد شاکری در پایان گفت:هموطنان درصورت مواجهه با موارد مشکوک میتوانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط