۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۷
رئیس پلیس فتا استان همدان مطرح کرد:

فروش لپ‌تاپ سرقتی در سایت دیوار

رئیس پلیس فتا استان همدان از دستگیری شخصی که اقدام به فروش لپ‌تاپ مسروقه در سایت دیوار می کرد خبر داد و گفت : شهروندان در هنگام خرید اینترنتی نسبت به احزار هویت آگهی‌دهنده دقت بیشتری به خرج دهد تا در دام سارقان گرفتار نشوند.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ‌ فیروز سرخوش‌نهاد رئیس پلیس فتا استان همدان با اعلام این خبر بیان کرد: آقای جوان همدانی با ارائه مرجوعهٔ قضایی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد هفته گذشته ماشین خودم را در خیابان پارک کردم و به محل کارم رفتم بعد از برگشت متوجه شدم درب ماشینم باز است و مقداری وسایل داخل ماشینم از جمله لپ‌تاپم به سرقت رفته است چند روز بعد متوجه شدم شخصی در سایت دیوار آگهی مبنی بر فرش لپ‌تاپ با مشخصات کامل لپ‌تاپ من درج کرده است. لذا موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود:با انجام اقدامات تخصصی و شگردهای خاص پلیسی متهم که در استان‌ همدان سکونت داشت مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی با مقام  قضایی به این پلیس احضار شد .

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته ،متهم ابتدا منکر قضیه بود اما پس از مواجهه با دلایل و مدارک مستند به جرم خود اقرار کرد و گفت به جهت بیکاری و اعتیاد به مواد مخدر اقدام به سرقت کردم و قصد فروش لپ‌تاپ مذکور با قیمت کمتر در سایت دیوار را داشتم که توسط پلیس فتا شناسائی شدم و نهایتا اموال مسروقه از منزل متهم کشف و به مالباخته برگردانده شد.

سرهنگ سرخوش‌نهاد با اشاره به به اینکه کاربران اینترنتی می‌توانند با رعایت نکات هشداری، لپ‌تاپ خود را هنگام سرقت ردیابی کنند، تصریح کرد:مطابق ماده ۶۶۲ قانون مجازات اسلامی هرکس با علم و اطلاع و وجود قرائن اطمینان آور به این که مال در نتیجه ارتکاب سرقت به دست آمده است آن را به نحوی از انحاء تحصیل، مخفی یا قبول کند و یا مورد معامله قرار دهد به حبس از ۶ ماه تا سه سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان همدان در پایان گفت: کاربران در صورت مواجهه با صفحات دارای محتوای مجرمانه می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط