رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-11-29 10:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34
کد خبر: 141180

اسکیمینگ در مرغ فروشی!

رئیس پلیس فتا استان همدان از دستگیری شاگرد مرغ فروشی که اقدام به سرقت از حساب‌های شهروندان به وسیله دستگاه اسکیمر می کرد ،خبر داد و به شهروندان توصیه کرد : به هنگام خرید دقت لازم را داشته باشند تا دستگاه کارت‌خوان آنها چسب خورده و یا شکسته نباشد و یا قطعه‌ای اضافه نداشته باشد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ‌ فیروز سرخوش‌نهاد رئیس پلیس فتا همدان با اعلام این خبر بیان کرد:فرد مسنی ساکن یکی از روستاهای همدان با ارائه مرجوعهٔ قضایی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد چند روز گذشته متوجه شدم از حسابم طی پنج مرحله مبلغ 100 میلیون تومان برداشت شده است که در این رابطه پرونده قضائی تشکیل و در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: طی بررسی‌های بعمل آمده مشخص شد که متهم با استفاده از دستگاه اسکیمر از کارت شاکی کپی تهیه کرده و اقدام به خرید کالاهای گران قیمت می‌نموده است.

وی ادامه داد: با انجام تحقیقات تخصصی و جستجو در فضای سایبر سرانجام هویت متهم مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی با مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

سرهنگ‌ فیروز سرخوش‌نهاد تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته از متهم، بدواً منکر قضیه بود اما پس از مواجهه با دلایل و مدارک مستند و مواجهه حضوری با شاکی ضمن اعتراف به جرم خود بیان داشت بنده شاگرد یک مرغ فروشی هستم و به دلیل اینکه حقوقم کفاف زندگیم را نمی‌داد؛ به دور از چشم صاحب مغازه اقدام به راه‌اندازی دستگاه اسکیمر در مرغ فروشی نمودم که پس از یک مورد سرقت توسط پلیس فتا دستگیر شدم.

رئیس پلیس فتا همدان به شهروندان توصیه کرد: کارت‌های خرید روزانه خود را از کارت‌های پس‌انداز جدا کنند و به هنگام خرید از دست فروشان یا افرادی که دستگاه‌های کارت خوان دارند دقت لازم را داشته باشند تا در دام اسکیمر نیفتند و دستگاه کارت‌خوان آنها چسب خورده و یا شکسته نباشد و یا قطعه‌ای اضافه نداشته باشد.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا آماده ارائه مشاوره در زمینهٔ فضای مجازی به خانواده‌ها می‌باشند ، گفت : کاربران در صورت مواجهه با صفحات دارای محتوای مجرمانه می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط