۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۱۱:۱۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۱
پلیس فتا هشدار داد :

ارائه اطلاعات حساب بانکی به غیر و کلاهبرداری های مالی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی ارائه اطلاعات حساب بانکی به دیگران را یکی از عوامل مهم کلاهبرداری های مالی عنوان کرد و سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) را به عنوان راه ارتباطی مردم با پلیس برشمرد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر اظهار کرد : در پی مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی بصورت غیر مجاز پول برداشت شده است، موضوع در اسرع وقت مورد پیگیری کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و مشخص شد که برداشت‌ها بصورت خریدهای اینترنتی بوده است.

رئیس پلیس فتا استان آذرباییجان غربی گفت: در بررسی‌های بعمل آمده مشخص شد متهم که همکار شاکی بوده ضمن جلب اعتماد ، کارت و رمز بانکی وی را بدست آورده و با فعال‌سازی رمز دوم اقدام به برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب بانکی او کرده است.

سرهنگ نصرتی ادامه داد : با ارائه اطلاعات حساب بانکی از جمله شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضاء، cvv2 به دیگران زمینه را برای برداشت از حسابهای بانکی تان فراهم می‌کنید.

وی با اشاره به این موضوع که متهم با در دست داشتن رمز اقدام به برداشت کرده است گفت: جهت پیشگیری از افتادن در دام کلاهبرداران رمز‌های بانکی خود را که جز اسناد محرمانه شما به شمار می‌آیند در دید و دسترس دیگران قرار نداده و آن‌ها را بصورت دوره‌ای تغییر دهید.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی، سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) را به عنوان راه ارتباطی با پلیس برشمرد و تصریح کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هر گونه مشکل در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق قسمت ارتباطات مردمی این سایت به پلیس اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط