رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:39
کد خبر: 141282

سرمایه بیشتر، نگرانی بیشتر در مورد خطرسایبری

طبق تحقیق جدیدی از شرکت مدیریت ریسک جهانی Deloitte ویرایش یازدهم: مجریان شرکت‌های خدمات مالی به طور فزاینده‌ای نگران خطرات هستند اما همانطور که تکنولوژی بیشتر در مدیریت مالی ادغام می‌شود، طبق گفته مجریان: امنیت سایبری بیشتر به مهمترین و اصلی‌ترین نوع خطر تبدیل می‌شود.

در پاسخ به این سوال که طی دو سال آینده کدام نوع خطر اهمیت می‌یابد، ۶۷درصد مجریان خدمات مالی از خطر امنیت سایبری نام بردند، طبق گزارشات بیشتر از۴۱ درصد در سال ۲۰۱۶است.

علی‌ رغم اطلاع از افزایش خطر سایبری‌، تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان گفتند که شرکت‌های آن‌ها در مدیریت این خطر خیلی کارآمد هستند. با نگاهی به گروه‌های مختلف‌، ۵۸ درصد پاسخ دهندگان سازمان‌هایشان را در مدیریت حملات مخرب ارزیابی کردند، ۵۷ درصد در کلاهبرداری‌ها و ضرر و زیان‌های مالی، ۵۴ درصد در خطرات امنیت سایبری از طرف کاربران و آسیب به اطلاعات حساس‌، و۵۳ درصد در حملات مخرب و مهلک کارآمد و موثر هستند.

زمانی که در مورد مدیریت خطرات حملات دولتی پرسیده شد فقط 37 درصد از مجریان خدمات مالی گفتند که سازمان‌شان موثر و کارآمد است.

راهبرد-امنیت-سایبری.jpg

با وجود اینکه این بررسی نشان دهنده رشد مداوم در آگاهی از خطر امنیت سایبری است، فقط ۳۱درصد از پاسخ دهندگان گفتند که این یک چالش برای کسب و کارها است که نقش خودشان را در خطر امنیت سایبری بپذیرند.

نگرانی‌ها بی جا نیستند مخصوصاً با توجه به اخبار‌، بیشتر از ۲۴میلیون سوابق مالی و بانکی بدون حفاظت باقی ماندند. محافظت و پشتیبانی خدمات مالی از خطرات امنیت سایبری یکی از دلایلی است که بانک‌ها و شرکت‌های فنآوری مالی‌، جمع کننده‌های داده‌ها و دیگر سازمان‌های غیر انتفاعی که توسط مرکز اطلاعات وبه اشتراک گذاری و تجزیه و تحلیل خدمات مالی FS-ISAC به هم پیوسته‌اند با هدف پشتیبانی و ایجاد یک استاندارد واحد که به کاربران و کسب و کارها اجازه می‌دهد که با کنترل و اطمینان بیشتری داده‌ها را تقسیم کنند.

دن کاردینال، مدیر عامل مرکز تبادل اطلاعات مالی FDX گفت: تعادل بین ابتکارات و نوآوری‌های مالی با نیاز ضروری برای امنیت اطلاعات یکی از دلایل اصلی برای ایجاد مرکز تبادل اطلاعات مالی FDX است وی همچنین گفت: این اولین بار است که صنعت گرد هم آمده است برای یافتن یک استاندارد واحد که به اشتراک گذاری داده‌ها را محافظت کند.

مترجم: خانم رحیمی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط