رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-12-12 13:04
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 141309

فیشینگ مهم‌ترین شگرد کلاهبرداران اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: عدم آگاهی برخی کاربران اینترنتی، سهل‌انگاری و اعتماد بی‌جا به دیگران در فضای مجازی مهم‌ترین عوامل وقوع جرائم در فضای مجازی است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ علی‌اصغر افتخاری در نشست خبری پلیس فتا در جمع خبرنگاران گفت: طی یازده ماهه سال جاری جرائم سایبری در سطح استان نسبت به سال گذشته 78.15 درصد افزایش داشته است که با تلاش کارشناسان این پلیس تاکنون 94.52 درصد جرائم کشف گردیده و مابقی پرونده‌ها در دست پی‌جوئی است.

وی بابیان اینکه طراحی صفحات جعلی درگاه‌های بانکی مهم‌ترین شگرد مجرمان سایبری در چندماهه اخیر بوده است، افزود: برداشت غیرمجاز از حساب با 38.47 درصد،کلاهبرداری رایانه‌ای با 24.83 درصد و هتک حیثیت و مزاحمت‌های اینترنتی با 17.73 درصد رتبه‌های اول تا سوم وقوع جرائم در سطح استان هستند.

رئیس پلیس فتا استان خاطرنشان کرد: کاربران اینترنتی برای در امان ماندن ازاین‌گونه کلاهبرداری‌ها باید به آدرس صفحات را در قسمت URL (آدرس بار) دقت کنند و از سایت‌هایی که با پروتکل https  شروع می‌شوند برای انتقال وجه بهره ببرند.

سرهنگ افتخاری به مسافران نوروزی هشدار داد: برای خرید تورهای مسافرتی از مراکز معتبر استفاده کنند و در طول سفر خود مراقب دستگاه‌های POS در فروشگاه‌ها باشند تا اطلاعات آنها توسط دستگاه اسکیمر کپی نشود

وی بابیان اینکه در طول سفر مراقب گوشی‌های هوشمند خود باشید، ادامه داد: شهروندان از نگهداری اطلاعات خصوصی در تلفن همراه خودداری نمایند چراکه ممکن است تلفن آنها به سرقت برود و یا گم شود.

سرهنگ افتخاری یادآور شد: هموطنان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه و جهت ارائه نظرات و پیشنهاد‌ها خود از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir بخش گزارش مردمی اقدام کنند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط