رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:40
کد خبر: 141361

هنگام پیش خرید بلیط مسافرتی مراقب شیادان سایبری باشید

سرپرست پلیس فتا استان گیلان با اشاره به حجم زیاد تبلیغات تورهای مسافرتی در فضای مجازی، مخصوصا در شبکه های اجتماعی ، به شهروندان هشدار داد: هنگام پیش خرید بلیط های مسافرتی مراقب شیادان سایبری باشند. 

پایگاه اطلاع رسانى پلیس فتا:سرگرد"ایرج پورمستمند" سرپرست پلیس فتا استان گیلان در تشریح این خبر اظهار داشت:با توجه به شروع تعطیلات نوروز و افزایش خرید بلیط‌های مسافرتی، احتمال سوء استفاده برخی افراد سودجوء  وجود دارد؛ کلاهبرداران اینترنتی با روش های اغواء کننده نظیر تخفیفات ویژه واعطای جوایز، تلاش می کنند،کاربران را به سایت های جعلی هدایت کرده و پس از سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد ، مبالغ بعضاً زیادی را بصورت غیر مجاز از حساب شهروندان عزیز برداشت می کنند. 

وی با اشاره به شباهت سایت های جعلی به سایت اصلی به کابران توصیه کرد: همیشه  نشانی سایتهای اصلی و سایر سایتهای مهم را شخصا در نوار نشانی یا آدرس بار برنامه مرورگر گوشی هوشمند یا رایانه خود  تایپ نموده و از باز نمودن لینک هایی که در شبکه های اجتماعی و سایتهای مختلف تبلیغ شده جدا خودداری نمایند و در استفاده از پروتکل امن https دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهند.

سرگرد پورمستمند ادامه داد : یکی از شگردهای مجرمان سایبری که می تواند بستر ساز سوء استفاده از شهروندان شود و معمولا در ایام تعطیلات از جمله نوروز مورد سوء استفاده مجرمان قرار می گیرد رزرو هتل و تورهای مسافرتی و گردشگری است که با وعده ها و تبلیغات گسترده و دروغین، مسافران عزیز نورزوی را ترغیب به رزرو و اقامت در بهترین هتل ها در داخل و خارج از کشور نموده و با این پوشش، اهداف شوم خود را محقق می نمایند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد : شهروندان برای تهیه بلیط به مراکز و سایتهایی که در پورتال و درگاه رسمی هریک از مراکز حمل و نقل عمومی مثل هواپیمایی کشوری،حمل نقل ریلی و حمل نقل جاده ای معرفی شده، مراجعه نمایند و از خرید بلیط از سایتهای واسط که بصورت غیرمجاز به فروش بلیط می پردازند، خوداری کنند .

سرپرست پلیس فتا استان گیلان در پایان با توجه به گستردگی این‌گونه جرائم، از هموطنان خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک در بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی ، حتما از طریق سایت پلیس فتا به نشانیwww.cyberpolice.ir  بخش گزارش مردمی اطلاع‌رسانی نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط