رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:50
کد خبر: 141370

خدمات اینترنت عمومی را از مراکز داراى مجوز دریافت کنید

فرمانده انتظامى شهرستان چناران از شناسايى و دستگيرى كافى نت دارى كه بدون مجوز با سوءاستفاده از اطلاعات حساب مشتريان خود، اقدام به برداشت غير مجاز از حساب مراجعانش مى‌ کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا :سرهنگ برات اویسى فرمانده انتظامى شهرستان چناران  در تشریح این خبر گفت: در پى ارجاع یک فقره مرجوعه قضایى مبنى بر برداشت غیر مجاز از حساب شهروند چنارانى، رسیدگى به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ اویسى ادامه داد: با انجام تحقیقات اولیه و اقدامات صورت گرفته مشخص شد به مدت 6 ماه متوالى از حساب شاکى که یک بنا ساختمان مى‌باشد جمعاً به مبلغ دوازده میلیون ریال برداشت غیر مجاز صورت گرفته است.

وى افزود: با مشخص شدن حجم مبالغ برداشت شده، ضمن بررسى‌هاى فنى و پلیسى توسط کارشناسان پلیس فتا ، در همین رابطه مشخصات متهمى که اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب شاکى کرده بود شناسایى گردید و در ادامه با دستور مقام قضایى متهم دستگیر و به مکان پلیس فتا منتقل شد.

این مقام مسئول ادامه داد: متهم که مردى 28ساله و متصدى یک کافى‌نت فاقد مجوز بود در مواجهه با ادله فنى جرم خود را پذیرفت و اعتراف کرد که مدت 11ماه پیش اقدام به راه اندازى کافى نت نموده و با دیدن شاکى که نسبت به انجام امورات بانکى و نحوه استفاده از رمز دوم آشنایى نداشته است اقدام به دریافت تمامى اطلاعات حساب بانکى شاکى نظیر رمز دوم، شماره کارت و ... نموده و پس از گذشت چند ماه نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب شاکى اقدام نموده است که در ابتدا مبالغ کم در حد شارژ و بعد از مدتى کل موجودى را برداشت کرده و اکنون متوجه زشتى عمل خود شده است.

فرمانده انتظامى شهرستان چناران تصریح کرد: با توجه به اعتراف متهم و تکمیل اطلاعات پرونده به همراه متهم، جهت سیر مراحل قضایى به دادسرا اعزام شد.

سرهنگ اویسى در پایان به شهروندان هشدار داد: براى انجام کلیه امورات بانکى خود از اماکن عمومى خصوصا مراکز فاقد مجوز استفاده نکرده و در صورت نیاز بلافاصله رمز دوم خود را تغییر داده تا از سوء استفاده احتمالى و برداشت‌هاى غیرمجاز توسط مجرمان سایبرى جلوگیرى نمایند.

شایان ذکر است ، پلیس فتا از کلیه کاربران مى‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط