رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۱۲-۱۵ ۱۰:۵۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۰:۴۱
هکینگ نیوز نوشت:

هکرها وب‌سایت‌های خرده‌فروشی و خریداران آنلاین را از طریق Formjacking مورد هدف قرارداده‌اند

با ظهور خرید آنلاین، بازار تجارت الکترونیک به شدت افزایش یافته است و تا سال ۲۰۲۲، انتظار می‌رود که این ارقام به ۱۵۰ بیلیون دلار برسد. گسترش خرید الکترونیکی باعث شده است  تا جنایتکاران سایبری داده‌های کاربران با استفاده از تمامی روش‌های جدید بهره‌برداری کنند. جدیدترین روش هک که بر خریداران آنلاین تأثیر می‌گذارد، به نام Formjacking شناخته می‌شود.

Formjacking چیست؟

این یک روش ATM scanner مجازی است که توسط مجرمان سایبری جهت قرار دادن کدهای مخرب در وب سایت‌های خرده‌فروشی استفاده می‌شود. این کد‌ها برنامه‌ریزی شده‌اند تا جزئیات پرداخت خریداران را فاش کنند.

یک گزارش از Symantec نشان می‌دهد که هر ماه بیش از ۴۸۰۰ وب‌سایت‌ مختلف از طریق Formjacking شکار شده‌اند. همچنین دیده شده است که تعداد حملات Formjacking در طول سال گذشته افزایش یافته است و اطلاعات نیز در دارک وب فروخته می‌شود.

مجرمان سایبری ممکن است در سال گذشته ده‌ها میلیون دلار از طریق سرقت اطلاعات مالی و شخصی مشتریان از طریق جعل کارت‌های اعتباری و فروش در دارک وب جمع‌آوری کرده باشند.

Greg Clark، مدیرعامل شرکت Symantec، با ابراز نگرانی در مورد این موضوع می‌گوید:" Formjacking یک تهدید جدی هم برای کسب و کار و هم مصرف‌کنندگان می‌باشد."

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط