رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-12-18 07:43
تنظیم اندازه قلم

پ

1:49
کد خبر: 141396

تهدید به انتشار تصاویر و اخاذی را باید جدی گرفت

رئیس پلیس فتا البرز از کشف یک مورد پرونده تهديد به انتشار تصاوير خصوصی و اخاذي خبر داد و اظهار داشت: هموطنان می توانند آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  مشاهده کنند و به زبانی ساده تر در اختیار فرزندان عزیز و گرامی خود قرار دهند. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبر اظهار داشت : شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایى به پلیس فتا مراجعه و عنوان‌ داشت فردی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرام صرفا با استفاده از یک آیدی نامشخص با دختر من به قصد ازدواج ارتباط برقرار کرده ،ضمن اغفال او اقدام به ارسال پیام های غیراخلاقی برای دخترم نموده و پس از مدتی با شیوه های مختلف از وی درخواست عکس کرده است ، تقاضاى شناسایى عامل تهدید و اخاذی را داشت.

سرهنگ اقبالی ادامه داد: در بررسی به عمل آمده مشخص شد متاسفانه این دختر طی دو مرحله به علت ترس از اطلاع خانواده مبلغ 600.000 ریال بعنوان حق سکوت به متهم پرداخت کرده است.

وی اظهار کرد : به دلیل اهمیت پرونده ، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و با انجام اقدامات فنی و پلیسی پسری 25 ساله مورد شناسایی قرار گرفت و طی عملیاتی دستگیر و به این پلیس منتقل شد.

این مقام انتظامی ادامه داد : متهم در ابتدا منکر جرم خود شد ولیکن پس از روبرو شدن با مستندات پرونده لب به اقرار گشود و با تحقیقات بیشتر مشخص شد که وی با مهندسی اجتماعی و تهدید، به این دختر نزدیک و اقدام به اخاذی از وی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان البرز در خصوص نظارت کافی و لازم را بر فرزندان بیان داشت : این مهم مستلزم کسب علم و بروزرسانی در خصوص دنیای آی تی می باشد و نوجوانان و جوانان عزیز در صورتی که با مواردی همچون موضوع این پرونده مواجه شدند به هیچ وجه به درخواست ها و تهدیدات شخصی که اقدام به اخاذی می‌کنند،تن در ندهند .

سرهنگ اقبالی با هشدار به  فرزندان  بخصوص دختران نوجوان گفت : به محض مواجهه با اینگونه موارد بدون هیچ واهمه ای موضوع را سریعآ به والدین خود اطلاع دهند ، فرزندان عزیز بایستی نسبت به این نکته آگاه باشند که پدر و مادر دلسوزترین اشخاص نسبت به آنها هستند .

این مقام مسئول در پایان گفت : هموطنان می توانند آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  مشاهده کنند و به زبانی ساده تر در اختیار فرزندان عزیز و گرامی خود قرار دهند.     

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط