رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:13
کد خبر: 141404

هکرها به سرویس VFEmail نفوذ کرده‌اند و تمام اطلاعات و پشتیبان گیری آن را حذف کرده‌اند

چه چیزی بدتر از آن می‌باشد که به شما اطلاع داده می‌شود تمام اطلاعاتتان پاک شده و به طور کامل از بین رفته است؟
اما این دقیقا همان چیزی است که در این هفته اتفاق افتاد. VFEmail.net، یک ارائه دهنده سرویس ایمیل ایمن در ایالات متحده آمریکا است که تمامی داده‌ها و فایل‌های پشتیبان کاربرانش را در عرض چند ساعت پاک کردند.

VFEmail در سال 2001 توسط ریک رومرو شروع به کار کرد و خدمات ایمیل ایمن و خصوصی را به شرکت‌ها و کاربران ارائه می‌دهد، این سرویس هم رایگان و هم به صورت پرداخت نقدی کار می‌کند.

رومرو روز سه شنبه در توییتر خود نوشت: "بله، @ VFEmail به طور کامل ناپدید شده است. "این نابودی احتمالا برگشت نخواهد داشت. من هیچوقت فکر نمی‌کردم که کسی به کار من حسادت داشته باشد تا بتواند به طور کامل آن را نابود کند."

VFEmail تایید کرد که "تمام دیسک‌ها بر روی هر سرور" این شرکت از بین رفته است. اگر چه مشخص نیست که چه کسی پشت این حمله مخرب بود و چگونه هک شد، ولی یک بیانیه به وب سایت شرکت VFEmail زده شد با آدرس IP 94 [.]‎ 155 [.]‎ 49 [.]‎ 9 و نام کاربری "aktv، "که ظاهرا در بلغارستان ثبت شده است.

vfemail-data1.jpg

رومرو معتقد است هکر یا هکرهای پشت این آدرس آی پی فوق الذکرهستند، به احتمال زیاد از یک ماشین مجازی و چندین وسیله دسترسی به زیرساخت VFEmail برای انجام حمله استفاده می‌کنند.

وب سایت رسمی این شرکت در حال حاضر بازگردانده شده و در حال اجرا است، اما تمام دامنه‌های ثانویه همچنان در دسترس نیستند.

لازم به ذکر است این اولین بار نیست که این شرکت مورد حمله قرار گرفته است. در سال 2015، گروهی از هکرها که به نام "Armada Collective" ، حمله DDoS علیه VFEmail را راه اندازی کردند.

مترجم: مسعود سلطانیان

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط