رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:43
کد خبر: 141463

انتقام جویی عامل مزاحمت اینترنتی

فرمانده انتظامى شهرستان نهاوند با اشاره به کشف یک مورد پرونده مزاحمت اینترنتی ، هشدار داد:کاربران شبکه های اجتماعی باید مراقب رفتار آنلاین خود باشند و از روی بدگمانی ، انتقام جویی و یا سرگرمی برای دیگران ایجاد مزاحمت نکنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ شااحمد ساکی فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در تشریح این خبر گفت: در پى دریافت مرجوعه قضایى از سوى شهروند نهاوندی مبنى‌ بر ایجاد مزاحمت اینترنتی با ارسال پیام‌های توهین‌آمیز، استفاده از الفاظ رکیک و....  از سوى فردى ناشناس، رسیدگى به پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس‌فتا قرار گرفت.

وی افزود: باتوجه به اظهارات شاکی، ‌کارشناسان پلیس‌فتا اقدامات خود را آغاز کردند و پس از بررسی‌هاى لازم مشخص گردید، شخصی با هویت پنهان در یکی‌ از شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار الفاظ رکیک علیه شاکی نموده که این امر باعث خدشه‌دار کردن امنیت روانی وی شده است.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: کارشناسان این پلیس با حساسیت ویژه نسبت به پیگیری پرونده اقدام و با به‌کارگیری شگردهای فنی و پلیسی، متهم را شناسایی نمودند.

وی اظهار داشت : طی بررسی‌های انجام شده مشخص شد متهم تصاویر شاکی را از صفحه شخصی اش استخراج و از این طریق برای وی مزاحمت ایجاد نموده است. 

این مقام مسوول با بیان اینکه رعایت اخلاق در فضای سایبر و به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این شبکه‌ها است، گفت: بسیاری از هویت‌های شبکه‌های اجتماعی، هویت جعلی می‌باشند و هرگز به باور اینکه پروفایل فردى، تصویر، نماد یا نشانه‌اى از هویت اصلى است، اعتماد نکنند.

وی ادامه داد: ارتباط با اینگونه صفحات که هویت اصلی آن‌ها نامشخص می‌باشد، بسیار خطرناک بوده و احتمال اینکه اینگونه موارد( مزاحمت ، هتک حیثیت و.... )برای آنها به‌وجود بیاید، زیاد است.

سرهنگ ساکی در توصیه به کاربران گفت: هموطنان گرامی باید به این نکته توجه کافی را داشته باشند که پروفایل‌ها در شبکه‌های اجتماعی آلبوم عکس خانوادگی نمی‌باشد و باید مراقب هویت خود در این فضا باشند و بمنظور حفظ حریم خصوصی ، فعال کردن گزینه‌های امنیتی در شبکه‌های اجتماعی در عصر موجود از ملزومات است تا هر کسی به اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران دسترسی نداشته باشد.­

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در پایان گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط