رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 141465

سرقت گوشی تلفن همراه منجر به انتشار عکس های خصوصی شد

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری فردی که با سرقت گوشی تلفن همراه یک خانم ملایری، اقدام به انتشار تصاویر ذخیره شده بر روی آن، در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام کرده بود ، خبر داد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ داود ‌علیبخشی فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه تصاویر شخصی موجود در گوشی تلفن همراه وی که اخیرا آن را گم کرده است همراه با درج مطالب خلاف واقع در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شده است ، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی و احضار متهم با دستور قضایی به این پلیس بیان داشت : نامبرده در بازجویی‌های فنی انجام شده ابتدا هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌ کرد ولیکن پس از مواجهه با ادله و مدارک موجود اقرار کرد به علت اختلافات شغلی ، تلفن‌ همراه شاکیه را به سرقت برده و سپس از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر موجود در گوشی وی کرده است.

سرهنگ داود علیبخشی با اشاره به اینکه گوشی‌های تلفن همراه وسیله مناسبی برای تهیه فیلم وعکس‌های خانوادگی،خصوصی و همچنین محل امنی برای نگهداری آنها نیست، به شهروندان توصیه کرد تا حد امکان از ذخیره کردن این نوع تصاویر در گوشی‌های تلفن‌همراه یا رایانه شخصی خودداری کنند.

این مقام مسئول با یادآوری قانون جرایم رایانه‌ای به افراد خاطی هشدار داد: هرگونه مزاحمت در فضای مجازی برای دیگران جرم تلقی شده و برابر قانون ، مجازاتی مانند حبس و جزای نقدی در انتظار اینگونه افراد می‌باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در پایان از مخاطبان خواست : در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی، آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا www.cyberpolice.ir بخش فوریت های سایبری و گزارش مردمی، اطلاع رسانی کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط