رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:49
کد خبر: 141487

مراقب شاه‌کلید خریدهای اینترنتی باشید

رئيس پليس فتا اردبيل به شهروندان هشدار داد: در صورت مشاهده پیامک مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب ،هرچه سریع‌تر نسبت به مسدودسازی کارت از طریق موبایل بانک، تلفن‌بانک و دستگاه‌های خودپرداز (خدمات بدون کارت) اقدام کنید. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل با عرض تبریک و شادباش به مناسبت فرارسیدن سال جدید به تمام هم‌وطنان و خیرمقدم به مهمانان نوروزی استان، از تمام عزیزان خواست تا با رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای سایبری در سفرهای نوروزی خود، پلیس را در پیشگیری و کنترل از وقوع جرائم نوظهور فضای مجازی یاری نمایند.

این مقام انتظامی در ادامه با ذکر چندین هشدار سایبری در حوزه مالی، دقت در رعایت آن را از تمام همشهریان در جهت حفظ اطلاعات حساس و مهم خود خواستار شد و اظهار داشت که هم‌وطنان مراقب رمز دوم خود باشند چراکه شاه‌ کلید برداشت‌های اینترنتی وابسته به دانستن این رمز است.

سرهنگ قهرمان طالع گفت: به‌هیچ‌وجه به افراد غریبه اعتماد نکرده و کارت عابر بانک خود را در اختیار آن‌ها قرار ندهید و در هنگام خرید از طریق دستگاه POS سعی کنید خودتان عملیات پرداخت را انجام داده و در غیر این صورت بعد از خرید اگر متوجه شرایط غیر عادی شدید هرچه سریع‌تر نسبت به تغییر رمز اول و دوم کارت از طریق دستگاه‌های ATM اقدام کنید.

secure payment2.png

وی در مورد دستگاه خودپرداز نیز متذکر شد :هم‌وطنان عزیز در حین استفاده، به خود دستگاه، مخصوصاً ناحیه صفحه‌کلید و محل ورود و خروج کارت و محیط اطراف ATM توجه داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی از آن استفاده نکنند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل تأکید کرد: حتماً نسبت به فعال‌سازی "رمز یک‌بارمصرف" اقدام و در نگهداری اطلاعات مهم حساب‌های بانکی خود مثل نام کاربری و کلمه عبور موبایل بانک و اینترنت بانک - رمز اول و دوم – ccv2 و تاریخ انقضاء  تلاش کرده و در صورت مشاهده پیامک مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب ،هرچه سریع‌تر نسبت به مسدودسازی کارت از طریق موبایل بانک، تلفن‌بانک و دستگاه‌های خودپرداز (خدمات بدون کارت) اقدام کنید .

این مقام مسئول در خاتمه بیان داشت : مشکل خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری قسمت تماس با ما درج، یا از طریق تماس با شماره‌های 04521825765-68-66  و 110 و یا با مراجعه به پلیس فتا استان خود اعلام و با ما در‌ میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط