رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-12-21 11:54
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 141492

مهمترین پلتفرم‌های بازی در سال 2019

برای یک پلتفرم بازی ویدئویی موفق، بسیار مهم است که از طرف اکثریت جامعه مورد حمایت قرار گیرد. اگر بهترین بازی‌ها برای پلتفرم‌های مختلف ساخته شود، به نظر شما بهترین سخت افزار چیست؟ یک نظرسنجی که توسط شرکت UBM در کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان بازی‌های رایانه‌ای صورت می‌گیرد، مشخص می‌کند که کدامیک از توسعه دهندگان پلتفرم‌ها، در حال حاضر مهم‌ترین سیستم عامل را مورد بررسی قرار می‌دهد.

جای تعجب نیست که سیستم‌های کامپیوتری با توجه به حمایت از توسعه دهنده، در جایگاه اول قرار دارد. ۶۶ درصد از ۴۰۰۰ توسعه دهندگان، در حال حاضر مشغول کار بر روی یک بازی هستند که بر روی کامپیوترهای شخصی منتشر خواهد شد. علاوه بر این 60 درصد از پاسخ دهندگان، رایانه‌های شخصی را یکی از جالب‌ترین سیستم عامل‌های بازی می‌دانند.

پلتفرم PlayStation 4 که محبوبیت کمتری نسبت به رایانه‌های شخصی دارد، همچنان یکی از اولویت‌های مهم برای توسعه دهندگان به شمار می‌رود. 38 درصد از پاسخ دهندگان یکی از جالب ترین و پرفروش ترین سیستم عامل‌ها را در سال 2019، سونی می‌دانند و 31 درصد نیز در حال حاضر بر روی بازی‌های PlayStation کار می‌کنند. کنسول هیبریدی محبوب Nintendo نیز در سالهای گذشته نظر بسیاری از توسعه دهندگان را به خود جلب کرده و حتی از PlayStation 4 نیز پیشی گرفته است. با این حال، احتمالا به دلیل داشتن پایه و اساس ضعیف این کنسول، در حال حاضر توسعه دهندگان کمتری در حال کار بر روی این بازی‌ها هستند.

با توجه به وجود سیستم عامل‌های سنتی مانند رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها، دستگاه‌های تلفن همراه از لحاظ داشتن برنامه‌های مختلف بازی، بیشتر از سوی کاربران جدی گرفته شده‌اند. 38 درصد از پاسخ دهندگان در حال حاضر بر روی بازی‌های موبایلی کار می‌کنند و 33 درصد آنها نیز این بازی‌ها را یکی از هیجان انگیزترین سیستم عامل‌ها جهت کار در سال 2019 می‌دانند. با توجه به پایگاه بزرگ نصب شده در این سیستم عامل و تلاش نسبتا کم در ساخت بازی‌های گوشی‌های هوشمند، قابل‌ درک است که سازندگان سعی ‌کنند تا از این فرصت استفاده کرده و در این حوزه سرمایه‌گذاری نمایند.

chartoftheday game developers platform preferences_4.jpg

ترجمه: وحید فرجی ملکشاه

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط