رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:55
کد خبر: 141529

وقوع طولانی ترین حمله DDoS از سال 2015 تاکنون

براساس اين گزارش در سه ماهه آخر سال 2018 طولانی ترین حمله DDoS از سال 2015 تاكنون انجام گرفته و تقریبا دو هفته به طول انجاميده است.

براساس گزارش کسپرسکی سه کشورى که بیشترین میزان این حملات را داشتند به ترتیب عبارتند از چین با 43 درصد ، ایالات متحده آمریکا با 29 درصد و استرالیا در رتبه سوم با 6 درصد.

جالب توجه است که در شرایطى که تعداد حملات DDoS در سال 2018 کاهش یافته اما متوسط مدت این حملات افزایش یافته است. میانگین این حملات به بیش از دوبرابر افزایش یافته و مدت این حملات در ابتدا و انتهاى سال 2018 از 95 دقیقه به 218 دقیقه رسیده است. در این گزارش بیان شده است که طول مدت زمان این حملات به دلیل پیچیدگی و دشواری افزایش یافته است.

در گزارش آمده است، شایع ترین حمله پیچیده شامل اجزای HTTP است که نیاز به زمان و صرف هزینه برای راه اندازی دارد. هر دو روش حملات HTTP و ترکیبی از آن که فاکتور های HTTP را در بردارد تقریبا 80 درصد از حملات DDoS را به خود اختصاص داده که نشان از موفقیت این استراتژی دارد.

هنگامی که مجرمان سایبری با راه اندازی یک نوع ساده از حملات DDoS به اهداف خود برای بدست آوردن پول نمى‌رسند، دو گزینه دارند.

fcc-ddos-attacks.jpg

الکسى کیسلیو مدیر توسعه کسب و کار در تیم حفاظت کسپرسکی در بخش حملات DDoS در یک نشریه مطبوعاتی مى‌گوید: هنگامی که مجرمان سایبری با راه اندازی یک نوع ساده از حملات DDoS به اهداف خود برای بدست آوردن پول نمى‌رسند، دو گزینه دارند. آنها می‌توانند ظرفیت‌های مورد نیاز برای حملات DDoS را نسبت به سایر منابع درآمدی مجددا پیکربندی کنند. مانند استخراج ارز دیجیتال که باید مهارت فنی خود را بهبود ببخشند. زیرا مشتریان گروه‌هاى هکرى بیشتر به دنبال مهاجمان با تجربه هستند. از این رو می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که حملات DDoS در سال 2019 تکامل پیدا خواهند کرد و برای شرکت‌ها شناسایی و حفاظت در برابر این نوع از حملات سخت تر خواهد شد.

از آنجا که پیش‌بینی می‌شود این حملات در سال 2019 پیچیده‌تر و حرفه‌ای شوند. این گزارش سه مرحله زیر را برای کمک به حفاظت از سازمان ها در برابر حملات DDoS توصیه می‌کند.

  • آموزش و افزایش آگاهی کارکنان حوزه فناورى اطلاعات از نحوه پاسخ به حملات DDoS.
  • برنامه‌های کاربردی تحت وب و همچنین وب‌سایت‌های سازمانى را در برابر پاسخگویى به حجم زیاد ترافیک درخواستى بهینه سازی کنند.
  • استفاده از راه‌حل‌های حرفه‌ای برای محافظت از سیستم در مقابل تمام انواع حملات DDoS.

 

مترجم: وحید زهانى

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط