رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34
کد خبر: 141532

بازهم تلگرام و بازهم تهدید به انتشار تصاویر خصوصی

فرمانده انتظامى شهرستان ملایر از شناسایى و دستگیرى عامل تهدید خانم جوان در فضاى مجازى خبر داد و گفت: از اعتماد به افراد در فضای مجازی ، دوستی‌های اینترنتی و انتشار هرگونه اطلاعات خصوصى در گروه‌ و کانالهاى شبکه‌هاى اجتماعى خوددارى کنید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ داود علیبخشی  فرمانده انتظامى شهرستان ملایر در تشریح این خبر گفت: درپى مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنى بر تهدید و ایجاد مزاحمت فردى ناشناس در شبکه اجتماعى تلگرام، رسیدگى به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

سرهنگ علیبخشی افزود: شاکیه در اظهارات اولیه خود عنوان کرد مدتى قبل شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرام برای من پیامهایی ارسال می‌نمود و بعد از مدتی اعتماد من را جلب کرد به نحوی که تعدادی از تصاویر شخصی خود را برای وی ارسال کردم ،از زمانی که قصد قطع رابطه و جدایی از وی را دارم من را تهدید به انتشار تصاویر خصوصی می‌کند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکیه موضوع بصورت ویژه در دستورکار کارشناسان  پلیس فتا قرار گرفت و خوشبختانه با تلاش این کارشناسان و انجام اقدامات فنى و پلیسى هویت متهم این پرونده مورد شناسایى قرار گرفت و با هماهنگى قاضى متهم دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی افزود: متهم در ابتدا هرگونه ارتباط خود با پرونده و تهدید شاکیه را انکار می‌نمود که بعد از مواجهه با ادله و مستندات موجود به جرم خود اعتراف کرد ودرنهایت مجرم پس از انجام تحقیقات جهت سیر مراحل قانونى به دادسرا اعزام شد.

فرمانده انتظامى شهرستان ملایر به کلیه کاربران شبکه هاى اجتماعى خصوصا خانمهای جوان توصیه کرد : به هیچ عنوان به هویت افراد در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی اعتماد نکند و تصاویر خصوصی و خانوادگی خود را در فضای مجازی منشر نکنند چراکه مجرمان سایبرى و افراد فرصت طلب در فضاى مجازى به دنبال اینگونه اطلاعات بوده و با سوء استفاده از آن به دنبال فریب، تهدید و اخاذى خواهند بود.

این مقام مسئول در پایان از شهروندان خواست جهت آشنایی با شیوه‌ها و شگردهای مجرمان سایبری و نیز افزایش سواد رسانه‌ای خود و همچنین گزارش موارد مشکوک در فضای مجازی به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط