رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-12-27 07:34
تنظیم اندازه قلم

پ

0:53
کد خبر: 141580

همایش تخصصی جرائم اینترنتی در حوزه بانکداری الکترونیک برگزار شد

همایش تخصصی جرائم اینترنتی در حوزه بانکداری الکترونیک در جمع مسئولین قوه قضاییه، کارشناسان بانک‌ها و افسران پلیس فتا برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت:هدف همایش تخصصی جرائم اینترنتی در حوزه بانکداری الکترونیک که با حضور معاون دادستان در امور فضای مجازی استان و کارشناسان بانک‌ها انجام گرفت، افزایش تعامل بین دستگاه‌های متولی و در نهایت کاهش بازه زمانی کشف جرم بود.

این مقام انتظامی خبر داد: در سال جاری جرائم مالی و بخصوص برداشت‌های غیر مجاز اینترنتی در کل کشور بخصوص در استان اصفهان، بیش از 300 درصد افزایش یافته و حدود 73 درصد جرایم سایبری در استان را به خود اختصاص داده است.

سرهنگ مرتضوی ادامه داد : آخرین شگردهای تخصصی مجرمان سایبری در حوزه بانکداری الکترونیک در این همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به مسئولان انفورماتیک بانک‌ها در این خصوص هشدارهای لازم ارایه داده شد.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در خاتمه از هموطنان درخواست کرد: شهروندان محترم در صورت مواجهه با هر گونه‌ مورد مجرمانه و یا نابهنجار و غیر اخلاقی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط