رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:43
کد خبر: 141584

اسکوتر الکتریکی Xiaomi از راه دور به هک آسیب پذیر است و می‌تواند تهدید کننده زندگی صاحبانش باشد

دستگاه‌های هوشمند قطعا زندگی ما را ساده تر، سریع تر و کارآمد تر می‌سازند، اما متاسفانه یک دستگاه هوشمند ناامن نیز می‌تواند روز شما را خراب کند یا حتی ممکن است بدترین کابوس زندگی شما باشد.

محققان شرکت Zimperium از شرکت امنیت تلفن همراه در گزارشی که پیش از این به اشتراک گذاشته شده با The Hacker News ، آسیب پذیری آسان برای اجرای M365 Folding Electric Scooter توسط Xiaomi را کشف کرده‌اند که می‌تواند خطرناک باشد.

Xiaomi e Scooter دارای سهم قابل توجهی از بازار است و همچنین توسط مارک‌های مختلف با تعدادی از اصلاحات استفاده می‌شود.

Xiaomi e Scooter ، همراه با یک برنامه تلفن همراه است که با استفاده از ارتباطات بلوتوث محافظت شده و  با استفاده از یک رمز عبور، اجازه می‌دهد که سواران خود از چند ویژگی مانند تغییر رمز عبور، سیستم ضد سرقت، کنترل کروز، حالت اکو، به روز رسانی سیستم عامل روروک مخصوص بچه‌ها وغیره ... مطلع کند.

xiaomi-electric_0.jpg

"رمز عبور فقط در سمت برنامه کاربردی تأیید شده است، اما خود برنامه اسکوتر وضعیت تأیید اعتبار را حفظ نمی‌کند."
با بهره برداری از این مسئله، مهاجم می‌تواند سناریو‌های حملات زیر را انجام دهد:

     قفل کردن حرکت - نوعی حمله است که در آن مهاجم ناگهان می‌تواند هر اسکوتر M365 را در وسط ترافیک قفل کند.

     بروز رسانی سیستم عامل و اعمال تروجان - از آنجا که برنامه اجازه‌می دهد تا سواران به ارتقاء سیستم عامل اسکوتر بپردازند، مهاجم همچنین می‌تواند سیستم عامل‌های مخرب و برنامه ریزی شده برای یک عملیات خرابکارانه را بر روی اسکوتر شما نصب نمایند.

     حمله هدفمند [ترمز / شتاب دهنده] - مهاجمان حتی می‌توانند یک اسکوتر را مورد هدف قرار دهند و ناگهان فرمان سرعت و یا ایست کامل دهند.

Zimperium در حال حاضر یافته های خود را به Xiaomi دو هفته پیش در مورد این ضعف امنیتی داده است و این شرکت چینی سازنده آن‌ها را تایید کرد و گفته که تیمش از این مسئله آگاهی داشته و در حال حاضر کار برای حل این مشکل انجام گرفته است.

این ضعف امنیتی به زودی حل می‌شود ولی بهتر است تا آن زمان این وسیله‌های حمل و نقل را از دسترس کودکان به دور نگه داری کنیم تا از اتفاقات ناگوار و جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مترجم: مسعود سلطانیان

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط