رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 141611

تبلیغ با موضوع اینترنت رایگان، شگرد فرد شیاد برای به دام انداختن نوجوان اصفهانی بود

رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان از دستگیری فردی که در فضای مجازی با انتشار آگهی دروغین با موضوع اينترنت رايگان شبانه، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبرداد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه با عنوان ارائه اینترنت رایگان شبانه مبلغ بیست و پنج میلیون ریال از حساب وی  به صورت غیر مجاز برداشت شده است، کارشناسان پلیس را بر آن داشت تا موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت فرزندم با آگهی دریافت اینترنت رایگان شبانه در یک کانال تبلیغاتی تلگرامی مواجه می‌شود که جهت فعال سازی این بسته اینترنت جعلی مبلغ ده هزار ریال از طریق کارت بانکی اینجانب پرداخت می‌نماید که متوجه می شود علاوه بر این که تراکنش ناموفق صورت گرفته، کل موجودی حساب که بیست و پنج میلیون ریال بوده است نیز برداشت شده است.

این مقام مسئول عنوان داشت: در بررسی‌های اولیه مشخص می‌شود، درگاه بانکی که شاکی از طریق آن اقدام به واریز وجه کرده است، درگاهی جعلی بوده که اطلاعات حساب بانکی شاکی را به سرقت برده است، نهایتاً کارشناسان با اقدامات تخصصی و فنی خود موفق به شناسایی فرد کلاهبردار می شوند.

وی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: مجرمان سایبری به راحتی کاربران را برای ورود به این درگاه‌های جعلی تشویق می‌کنند، بنابراین کاربران با صفحاتی روبرو می‌شوند که با تبلیغات فریبنده و اغوا کننده ترغیب به پرداخت مبالغ معمولاٌ اندک می‌نمایند، همچنین  بیشتر این لینک‌ها کاربران را به صفحات فیشینگ ارجاع می‌دهد و کاربران در هنگام خرید به راحتی اطلاعات بانکی خود را در اختیار فیشرها قرار می‌دهند.

سرهنگ مرتضوی در پایان ضمن تبریک به مناسبت سال جدید به هموطنان گفت: با توجه به افزایش آمار جرائم برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی، شهروندان در اسرع وقت نسبت به فعال سازی رمز دوم پویا (رمز یکبار مصرف اینترنتی) از طریق بانک مربوطه اقدام نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط