رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:07
کد خبر: 141612

مودم‌های جیبی یا بسته‌های اینترنت را جایگزین اینترنت رایگان اماکن عمومی کنید

رئیس اداره پیشگیری مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا  به مسافران نوروزی توصیه کرد: به جای استفاده از اینترنت رایگان هتل‌ها و اماکن عمومی در طول مسافرت نوروزی بهتر است از مودم‌های جیبی و قابل حمل و یا از بسته‌های اینترنتی ارائه شده از سوی اپراتورها استفاده نمایند تا ضریب امنیت خود را افزایش دهند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم مهدی شکیب تصریح کرد: با توجه به تنوع و فراوانی کاربران اینترنت رایگان اماکن عمومی مثل هتل‌ها، کافی شاپ‌ها و... فعالیت هکرها و مجرمان سایبری در بستر این‌گونه اینترنت‌ها محتمل‌تر است و این امر می‌تواند تهدید جدی برای کاربران دیگر باشد.
وی افزود: توصیه اول ما به مسافران نوروزی این است که به جای استفاده از اینترنت‌های رایگان اماکن عمومی از مودم‌های جیبی و قابل حمل استفاده نمایند و یا این‌که از بسته‌های اینترنتی اپراتورهای مخابراتی استفاده کنند تا در معرض حملات هکرها و مجرمان سایبری قرار نگیرند.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در صورت ناچاری و اجبار بهتر است قبل از وصل شدن به این‌گونه اینترنت‌ها حافظه سیستم خود (تبلت، گوشی هوشمند و لپ تاپ) عاری از هرگونه اطلاعات شخصی و مهم مثل عکس و کلیپ‌های شخصی و اطلاعات بانکی باشد.
سرهنگ شکیب یادآورشد: همچنین کارهای مهم و حساسی مثل بانکداری الکترونیک، چک کردن ایمیل و... را از طریق اینترنت‌های رایگان انجام ندهید.
وی با بیان اینکه فعال بودن دیوار آتش (فایر وال) سیستم یک ضرورت است، تاکید کرد: حتما از آنتی ویروس به روز و قوی استفاده کنید.
سرهنگ شکیب در پایان گفت: هموطنان می‌توانند‌ آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق پل ارتباطی ما در سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط