رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 141613

سارقین اطلاعات خصوصی شما در کمین هستند

رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام در مصاحبه با برنامه رادیویی نوروزانه صداوسیمای مرکز ایلام شرکت و در خصوص ذخیره سازی اطلاعات خصوصی بر روی تجهیزات هوشمند هشدار داد.

سرگرد "علی‌رضا یعقوبی" در این خصوص گفت: با توجه به فرارسیدن تعطیلات نوروزی و حضور مردم در تفرجگاه‌ها، زیارتگاه‌ها و دامنه طبیعت، خالی بودن منازل، نگهداری وسایل شخصی از جمله تجهیزات رایانه‌ای مانند گوشی‌های تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت و وسایل ذخیره سازی اطلاعات خصوصی احتمال مفقود شدن یا به سرقت رفتن آن‌ها بیش از هر زمان دیگری امکان دارد.

وی افزود: احتمال می‌رود سارقین و افراد فرصت طلب در این ایام با سوء‌ استفاده از شرایط به وجود آمده تلاش مضاعفی نمایند تا با دسترسی به گوشی همراه شهروندان به اطلاعات تصاویر و فیلم‌های خانوادگی و خصوصی آن‌ها و با توجه به نوع انگیزه که دارند از آن‌ها سوء استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: از طرفی با توجه به بیشتر شدن دید و بازدیدها و ملاقات‌های خانوادگی در منازل و تفرجگاه‌ها در این ایام عکس‌ها و فیلم‌های بیشتری در گوشی‌های هوشمند و سایر تجهیزات رایانه‌ای نگهداری می‌شود که لازم است رعایت نکات امینتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

این کارشناس انتظامی با تأکید بر رعایت نکات ایمنی و امنیتی از شهروندان خواست: جهت جلوگیری از سرقت و دسترسی سایرین به تجهیزات رایانه‌ای خود به هیچ وجه آن‌ها را در اختیار دیگران جهت جلوگیری از سوء استفاده قرار ندهند.

وی خاطرنشان کرد: از عموم مردم درخواست داریم از رها کردن تجهیزات به خصوص گوشی‌های تلفن همراه خود که اطلاعات خصوصی و خانوادگی بر روی آن ذخیره شده است خودداری کرده و حتماً برای آن‌ها رمزهای عبور قوی انتخاب کنند.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: در این ایام هموطنان بیشتر از هر زمان دیگری از تجهیزات رایانه‌ای خود مراقبت کنند و حتی المقدور از ذخیره اطلاعات خصوصی و خانوادگی بر روی آن‌ها خودداری کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط