رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-01-02 13:59
تنظیم اندازه قلم

پ

1:37
کد خبر: 141614

کپی کارت های بانکی شگرد جدید کلاهبرداران

رییس پلیس فتا استان قم از شناسایی عاملان کپی کارت بانکی شهروندان خبر داد و گفت: در این شگرد کلاهبرداران تحت عنوان فروشنده ها در سطح جاده ها، شهرها و سایر اماکن با استفاده از دستگاه اسکیمر یک کپی از کارت عابربانک شهروندان تهیه می کنند. و حساب بانکی آنها را خالی می کنند.

سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت:  اسکیمر دستگاهی است که از آن برای کپی کردن اطلاعاتی که در نوار مغناطیسی کارت‌های بانکی وجود دارد استفاده می‌شود و فرد سارق در فرصتی مناسب این اطلاعات را با استفاده از نرم افزاری خاص در کارتهای بانکی خام کپی کرده و می‌تواند بدون اطلاع دارنده کارت‌، از حساب قربانی به صورت غیر مجاز، برداشت کند.

وی تصریح کرد: در این نوع از سرقت، سارق یک ابزار جدیدی که همان اسکیمر است را به دستگاه پوز متصل می‌کند که تفاوت بسیار کمی با شکل اصلی عابربانک دارد. از طریق این بخش فردی که کارت خود را در دستگاه پوز فروشنده می کشد تا پرداخت انجام شود، سارق می‌تواند تمام اطلاعات کارت را ذخیره کند. و به دلیل اینکه رمز را نیز خود فرد به فروشنده گفته است با اطلاعاتی که سارق ذخیره کرده است می‌تواند آنها را روی کارت جدید وارد کند و سپس با این کارت به‌سراغ یک عابر بانک برود و خیلی عادی پول موجود را تا سقف مورد قانونی در روز دریافت کند یا از طریق کارت‌خوان‌های فروشگاهی کالایی را خریداری کند.

این مسئول انتظامی اظهار کرد: در این شگرد کلاهبرداران در قالب فروشنده قیمت یک محصول را بیش از حد عالی درج می‌کنند و از طرفی خریدار با دیدن قیمت کمتر محصول نسبت به سایر فروشگاه‎ها قصد می‌کند تا این محصول را خریداری کند و در زمان پرداخت وجه به راحتی کپی کارت بانکی خود را در اختیار سودجویان قرار می‌دهند.

وی افزود: به شهروندان توصیه می‌کنیم از فروشنده‌های دوره گرد و بدون مجوز خرید نکنند و در هنگام هرگونه پرداخت و خریدی برای مقابله با حملات مختلفی که روی اطلاعات بانکی صورت می‌گیرد بسیار دقیق عمل کنید و اطلاعات خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید. 

سرهنگ موالی در پایان گفت: هموطنان می‌توانند‌ آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق پل ارتباطی ما در سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط