۱۳۹۸-۰۱-۱۹ ۰۸:۰۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۰
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان:

فیشینگ مهم‌ترین شگرد کلاهبرداران اینترنتی است

رئیس پلیس فتا هرمزگان عنوان کرد:فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می‌برند.

سرهنگ علی‌اصغر افتخاری رئیس پلیس فتا هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، گفت: در پی مراجعه یک نفر از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاه مهندسین این پلیس قرار گرفت.

وی بابیان اینکه اطلاعات حساب شاکی از طریق درگاه جعلی بانک(فیشینگ) به سرقت رفته بود، افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد مجرم سایبری پس از دسترسی به اطلاعات بانکی شاکی، مبلغ ۲۵ میلیون ریال را طی سه مرحله برداشت کرده بود.

رئیس پلیس فتا استان خاطرنشان کرد: در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای "م.غ" شناسایی و در مخفیگاه خود دستگیر شد.

سرهنگ افتخاری با اشاره به اینکه پرونده در حال پیگیری و بررسی بیشتر می‌باشد، گفت: در بازجویی به‌عمل‌آمده، متهم به بزه انتسابی اعتراف کرد و مشخص شد که از طریق به دست آوردن اطلاعات کارت افرادی که در این سایت همسریابی ثبت‌نام کرده‌اند اقدام به برداشت غیرمجاز کرده است.

این مسئول انتظامی متذکر شد: شهروندان تحت هیچ عنوانی اطلاعات کارت خود را در چنین سایت‌هایی که همگی جعلی بوده و جهت کلاهبرداری طراحی‌شده‌اند قرار ندهند چراکه ممکن است از حساب آن‌ها سوءاستفاده شود.

وی بابیان اینکه سایت‌های همسریابی به‌هیچ‌عنوان قابل‌اعتماد نیستند، ادامه داد: مجرمان اینترنتی با استفاده از روش‌های جدید و تبلیغات دروغین سعی در دسترسی به اطلاعات حساب بانکی کاربران رادارند بنابراین شهروندان باید هوشمندانه در این فضا حضور پیدا کنند.

رئیس پلیس فتا هرمزگان در پایان گفت: از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه جرائم رایانه‌ای مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به نشانی www.CyberPolice.ir بخش گزارش‌های مردمی گزارش و شماره تلفن ۰۷۶۲۱۸۲۵۹۶۴ کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط