رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

6:44
کد خبر: 141793

5 ایمیل ضروری که می خواهید زودتر بدانید

آخرین باری را که در حقیقت با یک قلم و یک تکه کاغذ برای نوشتن یک نامه اقدام کردید را به یاد می‌آورید؟ 

ایمیل راه جدیدی برای برقراری ارتباط در دهه ۹۰ میلادی شد و ما به عقب نگاه نکردیم. حتی اگر شما هزاران ایمیل را در طول سال‌ها ارسال کرده‌اید، احتمالا زیاد به ویژگی‌های خاصی که ارائه دهندگان خدمات ایمیل ارائه می‌دهند، فکر نکرده‌اید.

در طول چند سال گذشته، روند بهبود ایمیل بسیار زیاد بوده است که شما ممکن است در مورد آن اطلاعات نداشته باشید. این که آیا شما از Gmail، Outlook، یا حتی یاهو استفاده می کنید، برخی از ترفندهای جالب برای استفاده از آن وجود دارد.

به همین دلیل ما قصد داریم به شما در مورد پنج ایمیل ضروری ایمیل که مایلید زودتر از آن اطلاع داشته باشید بگویم.

1. ردیابی خزنده را متوقف کنید

هر گاه تماس دریافتی از یک شماره ناشناخته دریافت کنیم، احتمال وجود دارد که این یک RoboCall باشد. اگر پاسخ دهید، کسی که در پشت تماس است می داند که برداشت کرده‌اید و شماره تلفن شما معتبر است. این می‌تواند به تعداد زیادی از تماس‌های اضافی منجر شود.

ایمیل می‌تواند به شیوهای مشابه کار کند. با توجه به بنیاد الکترونیک، نرمافزار بازاریابی ایمیلی به بازاریابان اجازه می‌دهد تا ایمیل‌های کوتاهی که از یک لیست عمومی ارسال می‌شوند را ردیابی کنند. اگر یکی را بردارید و آن را باز کنید، آنها می‌دانند که شما آن را باز کرده‌اید.

این فقط یکی از دلایلی است که می‌خواهید این نوع خدمات ردیابی را مسدود کنید. ساده‌ترین راه برای جلوگیری از آن‌ها این است که مطمئن شوید که سرویس گیرنده ایمیل شما به طور خودکار تصاویر خارجی را در پیام ها نمایش نمی‌دهد.

 ردیاب‌ها اغلب تصاویر کوچکی در داخل یک ایمیل پنهان می‌کنند و قادر به شناسایی زمان دانلود آن می‌باشند. آن‌ها را راهنمایی می کنید که ایمیل را باز کرده‌اید و اکنون می‌توانید بیشتر از آن انتظار داشته باشید.

در اینجا نحوه جلوگیری از نمایش تصاویر به طور خودکار نمایش داده می‌شود.

جیمیل

تنظیمات Gmail خود را باز کنید. سپس، در زیر بخش تصویر، "قبل از نمایش تصاویر خارجی" را انتخاب کنید. به پایین صفحه بروید و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. ساده است.

 

AA_0.jpg
  ​

بر روی آیفون

Open Settings >> tap Mail >> toggle the button to the left next to Load Remote Images.‎

بر روی آندروید

Go to your account in the Gmail app >> tap Images >> select Ask before showing.‎
۲. محافظت از حریم خصوصی افراد

گاهی ممکن است لازم باشد پیامی را به گروهی از مردم ارسال کنیم. شاید شما در حال برنامه‌ریزی یک رویداد غیرمنتظره هستید.
شما نمی‌خواهید که افرادی که این ایمیل را دریافت می‌کنند، فهرست کامل دریافت‌کنندگان را ببینید. این می‌تواند نقض اعتماد و حریم خصوصی آن‌ها باشد.

یک راه برای ارسال یک ایمیل توده وجود دارد بدون اینکه دریافت‌کنندگان قادر به دیدن دیگران باشند. شما فقط باید یک ایمیل گیرنده شناسایی نشده ایجاد کنید.
  ​

ur-sz_2.jpg

چگونه این کار را انجام دهید:

جیمیل

با کلیک بر روی Compose >> در قسمت To، نام گیرنده های Undisclosed را دنبال کنید و سپس آدرس ایمیل خود را در داخل محدوده زاویه (<>) کلیک کنید >> کلیک کنید Bcc >> آدرس های ایمیل هر کس که می خواهید پیام را در قسمت Bcc وارد کنید را وارد کنید  روی ارسال کلیک کنید .

برای برخی از خدمات ایمیل، شما باید قبل از ارسال این نوع پیغام، یک تماس گیرنده شناسایی نشده ایجاد کنید. ایمیل و آی فون دو تای آن‌ها هستند. (توجه: شما فقط باید این کار را برای اولین بار انجام دهید. از آنجایی که این تماس قبلا ایجاد خواهد شد، شما می‌توانید پیغام‌های گیرنده را بدون استفاده از این گام در آینده ارسال کنید).

یاهو

Yahoo Mail را باز کنید

select the Contacts icon at the top of the screen >> click New Contact >> type Undisclosed in the First Name field >> type recipients in the Last Name field >> type your Yahoo Mail address in the field next to Email >> click Save.‎

حالا می‌توانید یک ایمیل برای گیرنده بفرستید. این مراحل را دنبال کنید:

Yahoo Mail را باز کنید

tap Compose >> click To at the top of the new message to open contacts >> scroll to Undisclosed recipients and select it >> click Done to return to the message >> click CC/BCC >> enter all desired recipients in the BCC field >> enter message >> click Send.‎

ایمیل آیفون

با ایجاد یک تماس گیرنده شناسایی نشده شروع کنید. به یاد داشته باشید، فقط باید این مرحله را برای اولین بار انجام دهید. شرح این که:

Open Contacts >> tap + >> tap First Last >> type Undisclosed under First >> type recipients under Last >> tap Save>> tap Add new Email >> enter your own email address under Email >> tap Save >> tap Save again >> press the Home Button.‎

اکنون می‌توانید ایمیل بفرستید و از آن ایمیل دریافت کنید. این مراحل را دنبال کنید:

Start with a new email message in iPhone Mail >> tap + in the To:‎ line >> select Undisclosed recipients >> tap CC/BCC >> tap BCC >> enter desired recipients >> enter message >> tap Send.‎

email-security-concept-700px.jpg

 

۳. آدرس‌های مسدود کننده که ایمیل‌های ناراحت‌کننده ارسال می‌کنند

همه می‌دانیم که inbox ممکن است از در هر زمان پر از ایمیل‌های مزاحم است. این که آدرس شما آن را به یک لیست پستی فرستاده است که هر روز پیام‌های هرزنامه ارسال می‌کند یا شما یک دوست قدیمی دارید که بوکمارک صندوق پستی همه پیام ها را حمل می‌کند و شما نمی‌خواهید آن را مشاهده کنید.

خبر خوب این است که شما مجبور نیستید آن را به دست بگیرید. فقط با تنظیم یک فیلتر، آدرس‌های ایمیل را مسدود کنید. بخش پاداش را در قسمت زیر بخوانید تا یاد بگیرید چطور مطمئن شوید که همیشه ایمیل‌های مهم را دریافت می‌کنید.

جیمیل

Open a message in Gmail from the email address you want to block >> click the More button (it's the three vertical dots next to the Reply arrow) >> select Block "the person's name who sent the email"
Yahoo Mail
Open Yahoo Mail and select the Settings gear icon in the top right corner >> select More Settings >> select the Security and Privacy category on the left of the screen >> in the Blocked addresses section click + Add >> type the unwanted email address in the Address field under Add an email address to block >> click Save.‎

Outlook 

Open a message in Outlook from the address you want to block >> click Sweep in the Outlook Mail toolbar >> verify that Delete all messages from the Inbox folder and any future messages is selected on the menu that appeared >> click Sweep >> click OK.‎

این آدرس ایمیل پس از اضافه شدن به لیست مسدود شده و شما نباید هیچ پیامی از آن مشاهده کنید. آن‌ها به طور مستقیم به پوشه حذف شده ارسال می‌شوند.

۴. میانبر صفحه کلید برای صرفه‌جویی در زمان

اغلب ما از میانبر صفحه کلید استاندارد برای چیزهایی مانند کپی، چسباندن و حذف میدانیم. با این حال، Gmail دارای میانبر صفحه کلید برای خود است و برای کاربران ایمیل ارسال می‌کند که ممکن است ندانید. اگر شما احساس جاه طلبی می‌کنید، حتی می‌توانید میانبر صفحه کلید خود را ایجاد کنید.

در اینجا نحوه پیدا کردن آنها را توضیح می‌دهیم:

·    Go to Settings
·    Under the General tab, scroll down until you see ‪"Keyboard shortcuts"‬
·    Select the circle next to Keyboard shortcuts on
·    Save

برای ایجاد میانبرهای صفحه کلید خود در Gmail کلاسیک، گزینه "Labs" را پیدا کنید. در آخرین نسخه Gmail، به دنبال زبانه Advanced بروید.

هر کدام را که نیاز دارید انتخاب کنید و در صفحه جستجو کنید تا "میانبر صفحه کلید سفارشی" را پیدا کنید و آن را فعال کنید و سپس تغییرات را ذخیره کنید. این صفحه تازه ساز خواهد شد، و هنگامی که این کار به تنظیمات شما باز می‌گردد و زبانه جدید "میانبرهای صفحه کلید" را در سمت راست پرچم بالا پیدا خواهد کرد.
  ​

ckb-sz_2.jpg

روی آن کلیک کنید، و یک پنجره با گزینه‌های فراوان باز خواهد شد. یک میانبر انتخاب کنید (یا ایجاد یک گزینه جدید)، سپس تغییرات زمانی که انجام می‌شود را ذخیره کنید. از آن لحظه به بعد، شما قادر خواهید بود هر زمان که به آن نیاز دارید، میانبر را اجرا کنید.

5. ایمیل‌های مهم را از دست ندهید

مانند ایمیل‌های ناخواسته، پست الکترونیکی پیچیده را کمتر اهمیت دهید،فیلترهای اسپم می توانند شما را از آگهی‌هایی که به آن اهمیت نمی‌دهید نجات دهند و ایمیل‌هایی را که نمی‌خواهید از دست بدهند، از بین می‌برند.

مترجم : مهدی کولیوند
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط