رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:08
کد خبر: 141794

اطلاعات ضبط شده 540 میلیون کاربر فیس‌بوک در سرورهای آمازون محافظت نشده است

این هفته بد برای کاربران فیسبوک بوده است. حساب کاربری میلیون‌ها کاربر فیس بوک در سرورهای ابری آمازون محافظت نشده است.

محققان شرکت امنیتی Cyber Security، UpGuard امروز اعلام کردند که آن‌ها دو مجموعه داده را کشف کردند: یکی از شرکت رسانه‌ای مکزیکی به نام Cultura Colectiva و یکی دیگر از برنامه یکپارچه شده با فیس بوک با نام «در استخر» - که در اینترنت به طور عمومی قابل دسترسی هستند.

بیش از 146 گیگابایت اطلاعات جمع آوری شده توسط Cultura Colectiva حاوی بیش از 540 میلیون پرونده کاربران فیس بوک می‌باشد. محتویات این پرونده‌ها عبارتند از: نقطه نظرات، اطلاعات کاربری دوستان، شناسه کاربر فیس بوک و غیره...

مجموعه داده دوم متعلق به برنامه "در استخر" حاوی اطلاعات در مورد دوستان، دوستداران، گروه‌ها و مکان‌های چک شده و همچنین نام‌ها، کلمه عبور ساده و آدرس ایمیل برای 22000 نفر است.

هر دو مجموعه داده‌ها در Amazon S3 ذخیره شده‌اند و محافظت می‌شوند .لازم به ذکر است این اولین بار نیست که شرکت‌های ثالث اطلاعات فیس بوک را جمع آوری و یا استفاده نادرست از آن‌ها انجام داده‌اند و گاهی اوقات آن را به عموم نیز منتشر می‌کنند.

معروف ترین این وقایع رسوایی کمبریج آنالیتیکا است اگرچه فیس بوک از آن زمان کنترل‌های حریم خصوصی خود را محکم تر کرده است تا برنامه‌ها از دسترسی خود به طور مناسب استفاده کنند، اما این شرکت همچنان در معرض فشار و انتقاد شدید قرار گرفته است تا امنیت بیشتری را برای 2.3 میلیارد کاربر فراهم کند.

مترجم: مسعود سلطانیان

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط