رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-01-21 10:33
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 141822

مایکروسافت به‌روز رسانی‌های امنیتی آوریل 2019 خود را منتشر کرد

امروز مایکروسافت به‌روز رسانی‌های نرم‌افزاری خود را در آوریل 2019 منتشر کرد، تا به طور کلی 74 آسیب‌پذیری را در سیستم عامل‌های ویندوز و دیگر محصولات خود را از بین ببرد.

در آوریل 2019 به‌روز رسانی‌های امنیتی در سیستم عامل‌های ویندوز، اینترنت اکسپلورر، Edge، MS Office و سرویس‌های MS Office و Web Apps، ChakraCore، Exchange Server، .NET Framework و ASP.NET، اسکایپ برای کسب و کار، سرور Azure DevOps، Open Enclave SDK ، Team Foundation Server و ویژوال استودیو فرام گردیده است.

لازم به ذکر است معایب (CVE-2019-0803 و CVE-2019-0859) در کامپونت Win32k سیستم عامل ویندوز قرار دارد که می‌تواند توسط مهاجمان مورد سوء استفاده قرار گیرد تا کد دلخواه را در حالت کرنل بر روی یک کامپیوتر هدف قرار دهد.

علاوه بر این، مایکروسافت همچنین به روز رسانی‌های خود را برای رفع 13 آسیب پذیری بحرانی منتشر کرد و طبق انتظارات، تمام آسیب پذیری‌های که منجر به حملات اجرای کد از راه دور، می‌شود را از پیش رو برداشته است.

Security Updates.jpg

همه آسیب‌پذیری‌های مهم عمدتا بر روی نسخه‌های مختلف سیستم عامل ویندوز 10 و نسخه‌های سرور تاثیر می‌گذارند و در ChakraCore Scripting Engine، Microsoft XML Core Services، SMB سرور، رابط ویندوز IOleCvt و رابط ویندوز گرافیکی (GDI) قرار می‌گیرند.

به کاربران و مدیران سیستم به شدت توصیه می‌شود تا در اسرع وقت از آخرین نسخه‌‌های امنیتی استفاده کنند تا مجرمان اینترنتی و هکرها را از کنترل کامپیوترهای خود دور کنند.

برای نصب آخرین به‌روز رسانی‌های امنیتی شما می توانید به تنظیمات → به روز رسانی و امنیت → ویندوز به‌روز رسانی → بررسی به روز رسانی در کامپیوتر شما، و یا حتی شما می توانید به روز رسانی به صورت دستی نصب کنید.

کمپانی Adobe نیز همچنین امروز به‌روز رسانی‌های امنیتی را برای رفع 40 آسیب‌پذیری امنیتی در تعدادی از محصولات خود انجام داد، لذا به کاربران نرم‌افزار‌هایAdobe برای ویندوز، macOS، لینوکس و سیستم عامل Chrome توصیه می‌شود بسته‌های نرم‌افزاری خود را به آخرین نسخه‌ها به روز کنید.

مترجم: مسعود سلطانیان

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط