رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:31
کد خبر: 141836

سایت دیوار، بستری مناسب برای کلاهبرداری کلاهبرداران شده است

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در خصوص کلاهبرداری‌هایی که در سایت‌های فروش اجناس مانند دیوار صورت می‌گیرد، خبرداد و گفت: از افرادی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آن‌ها پیش از انجام معامله فراهم باشد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ شااحمد ساکی فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در تشریح این‌ خبر اظهار داشت: در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه به‌ قصد خرید سرویس خواب به سایت دیوار مراجعه و مبلغ شش میلیون ریال بعنوان بیعانه به حساب فرد کلاهبردار واریز کرده است، ولیکن پس از مدتی متوجه می‌شود که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ "ساکی" افزود: با توجه به صرفه بودن اجناس دست دوم ، شاکی در صدد خرید سرویس خواب از طریق دیوار به جست‌وجو پرداخته و پس از مشاهده آگهی مربوطه و صحبت با فروشنده از طریق تماس تلفنی، مبلغ شش میلیون ریال را بعنوان بیعانه پرداخت می‌نماید، شاکی پس از پرداخت پول برای تحویل جنس خریداری شده هر چه تماس می‌گیرد فرد کلاهبردار دیگر پاسخگو نبوده و گوشی خود را خاموش می‌نماید که وی متوجه می‌شود از وی کلاهبرداری صورت گرفته است.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات لازم در فضای سایبر متهم را که فردی حدوداً 25 ساله بود را شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: کاربران در صورت امکان، هنگام خرید کالا رسید کتبی معتبر از فرد دریافت کنند و بهتر است در اماکن شلوغ و امن همچون نزدیک پایگاه‌های پلیس، شعب بانک‌ها و غیره قرار ملاقات بگذارند، ضمناً در زمان خرید از فروشگاه‌های اینترنتی به سایت‌های معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید، این سایت‌ها دارای نشان اعتماد الکترونیک یا ای‌نماد هستند و اگر کاربر بر روی ای‌نماد کلیک نماید صفحه‌ای جدید با ادرس enmad.ir باز شده که تمام مشخصات فروشگاه مانند آدرس، تلفن و صاحب آن را معرفی می‌نماید .

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند یادآور شد: پلیس‌فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن‌را از طریق سایت پلیس‌فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط