رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 141848

گوگل می‌خواهد دانلودهای ناامن را مسدود کند

یک پیشنهاد توسط مهندس امنیت شبکه، Emily Clark، در کنسرسیوم جهانی وب نشان داد که گوگل در نسخه‌های آینده مرورگر کروم، دانلودهای خطرناک از سایت‌های ناامن را مسدود خواهد کرد.

این بدان معنی است که کاربران دیگر نمی‌توانند فایل‌های اجرایی یا آرشیو را از سایت‌هایی که اتصال Http دارند را دانلود کنند، زیرا مرورگر وب کروم، آن‌ها را به عنوان محتوای ناامن تلقی کرده و بصورت خودکار مسدود خواهد کرد.

طبق گفته مهندس کروم "ما می‌خواهیم تعادل مناسب بین سازگاری و بهبود امنیت را بدست آوریم."

همانطور که توسط Clark توضیح داده شد، کروم، exes، dmgs، و crxs را به عنوان اجرایی و zip، gzip، rar، tar، bzip و غیره را به عنوان آرشیو علامت‌گذاری خواهد کرد. با لیست کامل فایل‌ها در اینجا آشنا شوید.

Flagged MIME types.png

Clark گفت: "قبل از اینکه بتوانیم آن را بصورت عمومی به اشتراک بگذاریم در حال تکمیل معیارهای خود هستیم، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که مجموعه‌ای از انواع فایل‌ها با ریسک بالا مسدود شوند."

Daniel veditz سرپرست امنیتی موزیلا بیان کرد که علاقه‌مند به اضافه کردن این ویژگی در فایرفاکس هستیم."من بسیار خوشحال می‌شوم که در این مسیر حرکت کرده و میزان شکست و پس زدن کاربر را محدود کنیم. دانلودهای ناامن از سایت‌های امن بسیار ناراحت کننده است."

تیم کروم برای ایجاد یک مرور امن برای کاربران، تب redirect blocking، لیست سیاه و پشتیبانی از HTML 5 را به عنوان پیش فرض اضافه کرده است.

علاوه براین گوگل نشان داد که قصد دارد دانلودهایی را که از قالب‌های ‌تبلیغاتی شروع به بارگزاری بوده و توسط کاربر فعال نشده است را بصورت خودکار مسدود کند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط