رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:32
کد خبر: 141851

اختلافات خانوادگی عامل هتک حیثیت اینترنتی شد

رئیس پلیس‌ فتا هرمزگان گفت: زنی که به علت وجود اختلافات خانوادگی با یکی از بستگانش، اقدام به ارسال پیام‌های توهین‌آمیزعلیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌ کرد، توسط کارشناسان سایبری پلیس فتا استان هرمزگان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ علی اصغر افتخاری رئیس پلیس‌ فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا گفت: با مراجعه خانمی بندرعباسی به پلیس فتا مبنی بر انتشار اطلاعات خصوصی در فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فرد یا افرادی ناشناس با راه اندازی صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خانوادگی و شماره تلفن وی کرده بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه متهم از آشنایان شاکی پرونده بوده است، گفت: در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت خانم "م.م." شناسایی شد . 

سرهنگ افتخاری ادامه داد: در بازجویی بعمل آمده متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی گردید که با روبه‌رو شدن با مستندات جمع آوری شده لب به اعتراف گشود و هدف از این عمل خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که استفاده از شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی آگاهانه نباشد، تهدیدات آن می‌تواند به مراتب بسیار پررنگ‌تر از فرصت‌های آن باشد.

رییس پلیس فتا هرمزگان اظهار کرد: یکی از عوارض و آثار منفی این نوع شبکه‌ها روابط نامناسب اخلاقی بین کاربران است. معمولا شبکه‌های اجتماعی ابزارها و امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند که تصاویر، ویدئوها و اطلاعات خصوصی خود را در صفحه‌ شخصی خود قرار دهند.

وی تشریح کرد: مشکلاتی از قبیل ساخت پروفایل‌های تقلبی در شبکه‌های اجتماعی و فقدان امکان کنترل آن‌ها به علت حجم زیاد این هرزنامه‌ها، باعث می‌شود که افرادی با پروفایل‌های تقلبی به شبکه‌های اجتماعی وارد شوند و با ورود به حریم‌های خصوصی افراد مدنظر، تصاویر و اطلاعات آنان را به سرقت برده و این اطلاعات را در اینترنت منتشر کنند.

این مسئول انتظامی در پایان از شهروندان خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس CyberPolice.ir بخش ارتباطات مردمی و شماره تلفن 07621825964 گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط