رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:16
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 141881

بازگرداندن 500 میلیون ریال به‌ حساب شهروند اراکی توسط پلیس فتا

رئیس پلیس فتا استان مرکزی اظهار داشت : 500 ميليون ريالي كه از حساب يك شهروند توسط سارقان سايبري سرقت شده بود، در اقدام تخصصي و سريع پليس فتا استان به‌حساب مالك آن برگردانده شد.

سرهنگ دوم احسان آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا دراین‌ باره گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی سرقت 500 میلیون ریال را از حساب بانکی‌اش، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی سوابق فعالیت‌های این شخص در فضای مجازی مشخص شد؛ شاکی برای خرید اینترنتی به یک درگاه بانکی هدایت‌شده و پس از خرید، سارقان سایبری با در اختیار داشتن اطلاعات و رمزهای عبور، مبلغ 500 میلیون ریال را طی چندین مرحله از حساب بانکی او برداشت کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با به‌کارگیری روش‌های فنی و تخصصی، کارشناسان پلیس در اقدامی به‌ موقع توانستند با مسدودسازی حساب مقصد، مبلغ برداشت‌شده از حساب شاکی را به او بازگردانند.

وی با بیان ادامه داشتن تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس در دستگیری عاملان این سرقت سایبری، ادامه داد: از شهروندان انتظار می‌رود به‌ صورت دوره‌ای حتماً نسبت به تغییر رمز اول و دوم کارت خود اقدام کرده و از اعتماد بی‌مورد به دیگر افراد پرهیز کنند تا باعث بروز مشکل برای خود و خانواده‌شان نشوند.

سرهنگ آنقی از مردم خواست که اطلاعات مهم خود را بر روی گوشی و یا رایانه‌هایی که به اینترنت متصل می‌شوند قرار ندهند زیرا که سارقان می‌توانند از این طریق به‌حساب بانکی آنان دسترسی داشته باشند.

این مقام مسئول به مردم استان توصیه کرد: از اتصال حساب‌هایی با گردش مالی بالا به کارت‌بانکی خود پرهیزکرده و از کارت‌بانکی خود برای انجام مبادلات با حجم بالا استفاده نکنید.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در پایان اظهار داشت : بسیاری از برداشت‌های غیرمجاز در پی همین اعتمادهای بی‌جا و در اختیار قرار دادن کارت و رمز بانکی به دیگران اتفاق می‌افتاد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط