رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۱۱:۲۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۱
پلیس فتا هشدار داد:

کلاهبرداری از طریق فروش جزوه‌های آموزشی

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی با اشاره به یک نمونه کلاهبرداری اینترنتی از طریق فروش جزوه های آموزشی ، گفت: جهت پیشگیری از افتادن در دام کلاهبرداران در فضای مجازی همواره باید آگاهانه وارد این فضا شویم.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ کارآگاه اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی در تشریح این موضوع اظهار کرد: برخی از افراد سودجو و کلاهبردار در ایام امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان، با ترفند فروش جزوه‌های آموزشی با قیمت ناچیز در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.

وی ادامه داد: در این ترفند، کلاهبرداران با ارائه جزوه‌های آموزشی با قیمت‌های ناچیز، کاربران را تشویق به خرید آن نموده و جهت دریافت جزوه‌ها لینک‌هایی را ارائه می‌دهند، که کاربران با کلیک بر روی آن به درگاه‌های جعلی هدایت شده و در نتیجه در دام اینگونه کلاهبرداران گرفتار شده و موجب سرقت از حساب آنان می‌شود.

سرهنگ نصرتی جهت پیشگیری از افتادن در دام اینگونه کلاهبرداری‌ها گفت: اطلاعات کارت‌های بانکی خود را در هرسایت و درگاه پرداخت آنلاین غیر‌معتبر وارد ننموده و به محض مشاهده بروز خطا یا تراکنش ناموفق، در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز اقدام نمایید.

این مقام مسوول ادامه داد: شهروندان جهت انجام خریدهای اینترنتی همواره باید از سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی، Https و ... می باشد خرید کنند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون آن را از طریق سایت پلیس فتا(www.cyberpolice.ir) قسمت ارتباطات مردمی به این پلیس اعلام دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط