رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-01-27 11:00
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34
کد خبر: 141936

استفاده درست از شبکه های اجتماعی را به فرزندان خود بیاموزیم

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص مشکلات فراوانی که برای نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی پیش می‌آید ، گفت: بیشتر مشکلاتی که برای نوجوانان در فضای مجازی پیش می‌آید از نبود آموزش استفاده صحیح از این فضا ناشی می شود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی‌ کریمی رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این موضوع گفت: یکی از خطرات مهمی که نوجوانان را در فضای سایبر تهدید می‌کند به اشتراک‌ گذاری تصاویر خصوصی و خانوادگی است که می تواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه نوجوانان بدون توجه به حساسیت این موضوع و فقط برای سرگرمی اقدام به بارگذاری تصویر و فیلم‌های شخصی و خصوصی خود در شبکه های اجتماعی می‌کنند در حالی که  شبکه‌های اجتماعی هیچگونه تضمینی برای حفظ این تصاویر نداشته و ممکن است مورد سوء‌استفاده افراد مجرم قرار گیرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: مجرمان با فریب و اغفال نوجوانان آن‌ها را به انتشار تصاویر و فیلم‌های نامناسب ترغیب کرده و یا در قبال این اینگونه موارد وعده پول و یا هدایای گرانبها می‌دهند.

سرهنگ کریمی گفت: نقش خانواده در آموزش فرزندان بسیار مهم است لذا والدین باید با هوشیاری‌های لازم اقدام به فرهنگ سازی استفاده درست از این فضا نموده و جلوی افتادن فرزندانشان در منجلاب بی بندباری و بی اخلاقی را بگیرند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه بیان داشت: به فرزندان خود در خصوص خطرات اشتراک گذاری تصاویر ، فیلم ها و اطلاعات خصوصی خود در فضای مجازی هشدار دهید و بیاموزید که مجرمان می‌توانند وانمود کنند که شخص دیگری هستند و با ایجاد ارتباط طولانی اینترنتی اعتماد آن‌ها را جلب کنند لذا از ملاقات با دوستان اینترنتی جدا پرهیز نمایند ، به آن‌ها یادآوری کنید تصمیم‌های عجولانه و غیر منطقی به جای دنیای رنگارنگ آن‌ها را به منجلاب تباهی خواهد کشاند.

این مقام مسوول در پایان یاد آورد شد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی  با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط