۱۳۹۸-۰۱-۲۷ ۱۲:۱۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۰
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان:

هرگز کارت بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید

رییس پلیس فتا هرمزگان از شناسايي عامل برداشت غیر مجاز از حساب بانکی همشهری بندرعباسی خبر داد و گفت: اعتماد بی جا به افراد مختلف و در اختیار قرار دادن کارت بانکی به آنان عواقب جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

سرهنگ علی‌اصغر افتخاری رییس پلیس فتا هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا گفت: با مراجعه یک نفر از شهروندان بندرعباسی به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز حساب، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی صورت‌حساب شاکی مشخص شد مبلغ ۳۰ میلیون ریال در قالب خرید اینترنتی و شارژ از حسابش برداشت‌ شده بود.

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه متأسفانه شهروندان به‌راحتی به دیگران اعتماد می‌نمایند، گفت: در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای "م.س." که از دوستان شاکی بوده، شناسایی شد.

سرهنگ افتخاری ادامه داد: در بازجویی به‌عمل‌آمده متهم با روبه‌رو شدن با مستندات جمع‌آوری‌شده لب به اعتراف گشود و بیان کرد با توجه به اینکه شاکی پرونده کارت‌بانکی‌اش را در اختیار وی قرار داده است با فعال‌سازی رمز دوم کارت، اقدام به برداشت از حسابش کرد.

رییس پلیس فتا هرمزگان خاطرنشان کرد: رمز کارت‌بانکی شما همانند کلید گاوصندوق است پس هیچ‌گاه نباید کارت‌بانکی خود و رمز آن را در اختیار دیگران قرار دهید.

رئیس پلیس فتا استان تأکید کرد: اعتماد بی‌جا به افراد مختلف و در اختیار قرار دادن کارت‌بانکی به دیگران در برخی موارد عواقب جبران‌ناپذیر و زیان‌آوری را به دنبال دارد.

این مسئول انتظامی در پایان از شهروندان خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس CyberPolice.ir بخش ارتباطات مردمی و شماره تلفن ۰۷۶۲۱۸۲۵۹۶۴ گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط