رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۱-۲۸ ۱۰:۰۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۷
رئیس پلیس فتا کردستان مطرح کرد :

خطر اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای در کمین کودکان و نوجوانان

رئیس پلیس فتا کردستان  ضمن بیان اینکه خطر اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای در کمین کودکان و نوجوانان است به والدین هشدار داد : بازی‌های رایانه‌ای غربی، باهدف ترویج خشونت و خیانت تولید می شود و اسلام هراسی جزو اهداف آنان است . 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این موضوع گفت: افزایش استفاده از اینترنت و به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی و استفاده از بازی‌های رایانه‌ای این روزها به‌رغم استفاده‌های مفیدی که دارد در صورت استفاده زیاد و نادرست، آسیب‌های جدی برای جوانان و نوجوانان به همراه خواهد داشت. با توجه به گستردگی و نفوذ روزافزون اینترنت و علی‌الخصوص بازی‌های رایانه‌ای در زندگی امروزی، میزان تأثیرپذیری کودکان و نوجوانان از فرهنگ عرضه‌شده در این محصولات بسیار بالا است و می‌تواند در سلامت روانی مخاطبان خود اثرگذار باشد.

سرهنگ دانش پور ادامه داد : نوجوانانی که همیشه با بازی‌های رایانه‌ای درگیرند، منزوی و در برقراری ارتباط اجتماعی پویا با دیگران ناتوان خواهند بود. این روحیه انزواطلبی باعث می‌شود که نوجوان از گروه همسالان جداشده که این خود زمینه‌ساز ناهنجاری‌های دیگر است، همچنین کودکان و نوجوانانی که ساعات طولانی به صفحه نمایشگر چشم دوخته‌اند تا مراحل یک بازی رایانه‌ای را پیش ببرند می‌توانند مستعد انواع مشکلات جسمانی از قبیل درد مفاصل شوند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: اعتیاد اینترنتی، ضعف بینایی و پیرچشمی، انحناء ستون فقرات، افت تحصیلی، منزوی شدن و گوشه‌گیر شدن، دور شدن از بازی‌ها و فعالیت‌های جمعی و اجتماعی، پرخاشگری و عدم قناعت به وضع موجود خانواده، ازجمله مواردی هست که می‌تواند گریبان گیر استفاده‌کنندگان این محصولات باشد. این مشکلات درون خانوادگی می‌توانند باگذشت زمان‌ بر روی زندگی اعضای خانواده و جامعه تأثیرات منفی برجای گذارد.

سرهنگ دانش پور در پایان به شهروندان توصیه کرد: والدین زمان بیشتری را به کودک و نوجوان خود اختصاص بدهند، هرچه قدر وقت گذارنی و ارتباط صحیح بین والدین و فرزندان بیشتر باشد زمینه گرایش و اعتیاد فرزندان به وب‌گردی‌های بی‌هدف و سرگرمی به بازی‌های رایانه‌ای کم‌تر است، همچنین بهتر است که والدین همراه فرزندان خود به باشگاه‌ها و میادین ورزشی بروند و زمینه عضویت فرزندان در برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در دنیای واقعی را فراهم کنند تا انرژی عصبی و روانی آنان تخلیه‌ شده و گرایش آن‌ها به بازی‌های رایانه‌ای کم‌ترشود .
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط